На Донбасі створюють повноцінний кордон. Що змінилося при перетині для громадян і вантажу?

Оновлений “Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію дотику в межах Донецької та Луганської областей” було розміщено на сайті СБУ

#кордон
зміни в перетині зони АТО

В оновленому порядку додано новий дорожній коридор “Станиця Луганська — Щастя — Новоайдар”— КПВВ “Станиця Луганська”. Також офіційно вилучено розділ про переміщення товарів (вантажів).

Тепер переміщення товарів фізособами в ручній поклажі та/або в супроводжуваному багажі автомобільним транспортом здійснюється згідно із наказом МінТОТа. Уточнено порядок перетину лінії зіткнення особами зі складу міжнародних гуманітарних організацій та іноземців.

Експерти і громадські активісти занепокоєні тими положеннями, що встановлюють уздовж лінії зіткнення фактичний кордон України. Зокрема, пунктами про перетин розмежувальної лінії мешканцями прифронтових територій. Порядок саме цього регламентують положення про прикордонний режим від 1998 року.

Це також і пункти про контроль за дотриманням порядку переміщення громадян і вантажів (його здійснює фіскальна та прикордонна служба).

Поділіться корисною інформацією з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *