Тривають акції протесту проти незаконних податкових перевірок під стінами Кабміну

9 листопада під стінами Кабінету Міністрів України пройшла акція протесту «Геть податкових пацюків!». Акцію було проведено громадськими активістами з метою звернути увагу уряду та окремих його представників на террор податківців, які знищують бізнес українських підприємців на замовлення конкурентів. Активісти вимагали від можновладців та особисто Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана захистити український бізнес від незаконних дій Державної фіскальної служби (ДФС), працівники якої проводять перевірки всупереч чинному мораторію, винищують підприємства, підривають репутацію іноземних інвесторів, нехтуючи правовими засадами Конституції України.

За що податківці переслідують український бізнес? Чому Кабмін ігнорує скарги громадян? Коли держслужби працюватимуть на українців і припинять свавілля та грабіж?

Під час акції протесту українські підприємці намагалися особисто зустрітися з урядовцями, аби ті прийняли їхні заяви щодо неправомірної діяльності ДФС і зупинили нищівний натиск на чесний бізнес.

У відповідь — лише мовчання та чергова “слушна” порада: «Пишіть колективне звернення»…

Представник Секретаріату Кабміну спробував навіть влаштувати зустріч бізнесменів-учасників акції із працівниками головного департаменту ДФС. Та реакція фіскалів і тут нікого вже не здивувала: вони відмовилися в черговий раз.

До речі, як і раніше, у відповідь на акцію протесту та численні колективні звернення, власне, у ДФС відповіли лише формальною відпискою та відмовками, на кшталт, «ми не готові»… Це “достойна” відповідь держслужбовця чи чиєїсь маріонетки? На думку спадає, швидше, останнє.

Днями ми вже писали про обурливий випадок цькування фіскалами однієї з українських компаній із продажу косметики «Глобал Дистрибушн Україна».

Напевно, керівники «Глобал» перейшли дорогу, як то кажуть, комусь не тому або навіть не тим, оскільки вже понад два роки співробітники прокуратури спільно з податковою міліцією на підставі сумнівних звинувачень у несплаті податків проводять широкомасштабні обшуки підприємств, приватного житла посадових осіб, зупиняють роботу компанії, вилучають речі та кошти.

«Ми неодноразово зверталися до владних структур зі скаргами, але відповіді на них і досі немає… Свавіллю податкової міліції, яка всіляко сприяє рейдерським захопленням наших підприємств, немає меж», — зауважує учасник акції протесту.

За свідченнями правозахисників, перевірки та обшуки проводилися з численними порушеннями Кримінального-процесуального кодексу України (КПК) та з очевидним перевищенням службових повноважень зі сторони слідчих.

«Так, 24 жовтня 2016 року працівники слідчого управління одночасно провели обшуки на декількох підприємствах та в приватних квартирах посадових осіб цих підприємств із порушенням основоположних прав людини і громадянина та норм КПК України», — пояснює адвокат.

Після того, як ситуацію взяли до рук кваліфіковані юристи й адвокати та всі обвинувачення з керівників «Глобал» було знято, до справи взялися податківці інших територіальних підрозділів.

Звісно, такі дії фіскалів надто вже дискредитують їх в очах української спільноти та, годі й казати, закону. Однак, у спокої не залишає питання: чому нищать «Глобал»?

Правоохоронці надають блискучі аргументи, що більше нагадують маячню: виявляється, фірма з продажу косметики (саме так, косметики, а не запчастин, деталей та іншого — Авт.) продала Збройним Силам України (ЗСУ) браковані лопасті від вертольотів. Постраждали бійці АТО.

І, мабуть, у правоохоронців, як зазвичай, є всі докази цього, та от фактичної підозри — немає, цих самих лопастей — теж немає. Дивина якась чи що?

Нарешті, ми доходимо істини. Інформація про АТО та ефемерні лопасті — то лише виправдання свавілля правоохоронців під гаслом “Ми ж Батьківщину захищаємо!”.

Насправді, до продажу запчастин підприємці не мають жодного відношення, а лише хтось із покупців їхньої продукції.

Отже, зрозуміло, що така “лякаюча” громадян риторика правоохоронців приховує або банальний грабіж, або ж ганебну боротьбу за ринки збуту. На запитання до начальників податкової міліції, чому вони знищують ціле підприємство, де працюють понад 50-ти чоловік, податківці відповідають, що їхня діяльність цілком законна, а тому до них жодних претензій бути не може.

Є лише версія, що «Глобал» не сплатило повною мірою податки, а отже, є підстави зупинити діяльність підприємства. Ось під таку безглузду й украй шкідливу логіку правоохоронців потрапили підприємці. Якщо б це був поодинокий випадок… Але ж це — звичайна практика. Податківці знищують платників податків, а потім кажуть, що не вистачає доходів, щоб годувати пенсіонерів і себе — доблесних борців.

Сьогодні від численних вимагань і тиску фіскалів потерпають майже всі підприємці, що продовжують працювати в Україні в умовах кризи та фактичної війни. Майже не щодня українські бізнесмени зазнають незаконних, безпідставних та зухвалих втручань у їхню законну господарську діяльність зі сторони податкових органів, правоохоронців та інших державних структур.

Чи довго дії податківців на місцях «прикриватимуть» можновладці та чи довго українські підприємства «душитимуть» задля власної вигоди держслужбовці?

Здається, це залежить від втручання українського уряду та особисто Прем`єр-міністра пана Гройсмана. Адже саме він неодноразово наголошував на гострій необхідності зупинити свавілля податківців та звільнити українську бізнес-спільноту від неправомірних дій ДФС. Водночас усупереч закону та за спиною уряду податкова міліція стала однією з основних загроз для малого та середнього українського бізнесу: протизаконні перевірки та кримінальні переслідування тривають, підприємства винищують, бюджетна провалля росте кожного дня…

Зауважимо, що акції протесту під стінами Кабміну тривають і досі. Активісти сподіваються, що можновладці почують їх та візьмуться до рішучих дій.

Поділіться корисною інформацією з друзями: