Справу майданівця Артема Руденка проти прокуратури виграно

Завдяки наполегливим зусиллям адвокатів Центру Конфліктології і Права прокуратура нарешті закрила справу проти громадського активіста та колишнього майданівця Артема Руденка.

Ця історія взяла початок у часи Революції Гідності. Артем Руденко опинився з групою майданівців біля мисливських угідь власника мережі супермаркетів “АТБ” Геннадія Буткевича, який, за словами активістів, на той час вів проросійську діяльність та активно займався фінансуванням “тітушок”. Тоді майданівці залишили після себе багато надписів на стінах резиденції Буткевича, побили вікна та зламали ворота. Артем Руденко, опинившись у вирі цих подій, лише зняв всю цю історію на відео, і як єдиний, хто був без балаклави, відразу потрапив під приціл Київської прокуратури. Артема Руденка звинуватили у хуліганстві та відкрили проти нього кримінальну справу. Проте жодних доказів, які б вказували на причетність Руденка до розгрому біля резиденції Буткевича, правоохоронці з очевидних причин так і не знайшли, тому у 2014 році вимушені були закрити справу проти громадського активіста.

Та на початку цього року пристрасті навколо історії Артема Руденка розбурхались з новою силою: прокуратура несподівано вручила Руденку підозру по тій самій справі, яку два роки тому закрила. І вже 15 лютого 2016 року у Шевченківському суді прокурори просили суддю змінити запобіжний захід Руденку на тримання під вартою. Але під час судового засідання правоохоронці отримали рішучий правовий опір: адвокат майданівця Денис Ципін переконав суд, що прокурори не мають жодних підстав, аби вимагати зміни запобіжного заходу стосовно Артема Руденка, більше того –  у прокурорів немає ніяких підстав для відновлення кримінальної справи проти колишнього майданівця. Врахувавши аргументи адвоката, суд відмовив прокурорам у задоволенні їх клопотання. Тоді Руденко заявив, що справа проти нього є замовною.

Однак на цьому історія не закінчилась: прокурором було подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду міста Києва щодо обрання стосовно Артема Руденка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Втім, прокурор з’явився зовсім не підготовленим до судового засідання та навіть не зміг пояснити, на чому ґрунтуються обвинувачення стосовно колишнього майданівця та в чому конкретно його звинувачують.

“Я вважаю, що суд переконався у тому, що прокуратура, виконуючи замовлення, на мою думку, певних приватних осіб, навіть не спромоглася вивчити ті обставини обвинувачень, на які вона посилається. Прокурори просто роблять свою справу”, – наголосив під час свого виступу адвокат Денис Ципін.

І знову суд, вислухавши аргументи захисту та, розуміючи абсурдність цієї ситуації, прийняв єдине правильне рішення – ухвалу Шевченківського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу прокуратури не задовольняти. Не маючи змоги протистояти беззаперечним аргументам адвокатів та не отримавши підтримки суду, 9 березня 2016 року прокуратура вимушена була закрити справу проти Артема Руденка.

“Справа Руденко А.С. черговий раз показує громадянам, яке є справжнє обличчя системи. На сьогоднішній день чиновники продовжують працювати по-старому: без обґрунтування та належних доказів намагаються притягнути до відповідальності особу, навіть якщо в її діях відсутній склад злочину. Ціль обвинувачення – вручити обвинувальний акт підозрюваному та швидко передати його до суду, а що в суді буде відбуватися – це вже не їхня справа. А тому до тих пір, поки буде існувати подібна безвідповідальність та безкарність слідчих та прокурорів, такі справи як у випадку з Артемом Руденком будуть далеко не поодинокими, і лише важка боротьба за свої права та вдала тактика захисту може якимось чином протистояти механізму виконання покарання невинної людини”– коментує ситуацію адвокат Артема Руденка Руслан Мітітел.

Таким чином, стара корумпована система з новими обличчями, проти якої відчайдушно боролось суспільство під час Революції Гідності, цього разу отримала поразку. Та про остаточну перемогу говорити поки що зарано, адже поки люстровані прокурори і надалі будуть захищати інтереси олігархів, на збереження ідеалів Майдану годі і сподіватись.

 

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *