ВІДЕО. Відбувся другий Конгрес українського бізнесу: підприємці вимагають реформ

Українські підприємці занепокоєні тим, що за 10 місяців від дня проведення першого Конгресу українського бізнесу умови ведення бізнесу відчутно погіршились, що призвело до згортання ділової активності та занепаду української економіки в цілому. На думку представників бізнесу, у першу чергу, відповідальність за це несе Уряд, який не дослухається до вимог суспільства та ділових спільнот.

26 листопада у приміщенні Торгово-промислової палати України вдруге відбувся Конгрес українського бізнесу. До участі у Конгресі були запрошені власники та керівники малого, середнього та великого бізнесу, керівники професійних асоціацій та ділових спільнот, а також дипломатичні представники іноземних країн. Основна мета Конгресу полягала у тому, щоб сформулювати та висловити Уряду консолідовану позицію українського бізнесу щодо ключових соціально-економічних питань, оскільки наразі держава не може ефективно здійснювати економічну політику, а бізнес страждає від регуляторного, податкового та корупційного тиску. 

^B730CFFD4D36E3C03A7762C1BA0C66310B5A71FCEDD0CA8C0B^pimgpsh_fullsize_distrВступним словом Конгрес відкрив віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців Валерій Пекар. Він відмітив безпосередню допомогу Торгово-промислової палати у проведенні даного заходу та запросив до слова віце-президента ТППУ Михайла Непрана. Під час свого виступу віце-президент палати наголосив на тому, що сьогодні для українського бізнесу не створені належні умови для конкурентоспроможності та ефективної діяльності, тому ТППУ стала площадкою для діалогу між українським бізнесом та владою, аби допомогти вирішити існуючі проблеми у сфері економіки та бізнесу, зокрема.

Головними доповідачами на Конгресі виступили голова Податкового комітету при ТППУ та співавтор законопроекту про податкову реформу №3357 Ольга Богданова, голова Асоціації франчайзингу Андрій Кривоніс та генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Піроганіч. Для виступу були запрошені також інші провідні спеціалісти та представники української ділової та бізнесової спільноти.

Зокрема, Ольга Богданова під час своєї доповіді розповіла про основні зміни у податковій політиці, передбачені у законопроекті №3357.

IMGP5465“По-перше, це принципово інша філософія щодо оподаткування прибутку підприємств, тобто оподатковуватись буде виключно розподілений прибуток. По-друге, це зниження основних ставок податків, ліквідація податкової міліції та створення інституту податкових консультантів. Також – справедливі зміни для спрощенців та сприятливі умови для підприємців, що бажають працювати на загальній системі оподаткування, і запровадження електронного кабінету платників податків, що буде мати дуже гарний сервіс”, – заявила Богданова. Вона додала, що ліберальна податкова реформа забезпечить детінізацію економіки та знищення “податкових ям”, підвищення купівельної спроможності громадян, “білі зарплати для фізичних осіб та розвиток підприємництва в цілому.

IMGP5483Крім цього, висловити свої зауваження та пропозиції щодо ефективних змін у сфері податкової реформи, регуляторної та митної політики, а також нової економічної стратегії мали можливість і інші представники малого, середнього та великого бізнесу. Виступаючи з трибуни, вони одностайно вимагали від влади дослухатися до вимог суспільства та українських підприємців і нарешті здійснити ефективні реформи у сфері економіки, в іншому випадку – українська економіка не зможе вийти на європейський рівень та стати конкурентоспроможною. Термінові та радикальні реформи, економічна свобода та визнання суспільної ролі бізнесу – головний меседж підприємців зі всієї України до влади.

За наслідками обговорення, учасниками Конгресу була створена редакційна комісія, яка має до вечора вівторка підготувати текст резолюції та виставити її на голосування.

Проголосувати за проект резолюції та переглянути онлайн-трансляцію другого Конгресу українського бізнесу можна на сайті cub.org.ua

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *