Юрособи та ФОП більше не повинні використовувати печатки

У другому читанні нардепи прийняли законопроект №4194

Цей закон впорядковує деякі законодавчі акти України в частині використання юридичними особами та фізичними особами-підприємцями печаток на документах. Після набуття законом чинності документи не можуть визнаватися недійсними через відсутність печатки. Про це повідомляє AIN.UA.

Він також забороняє державним органам вимагати наявність печатки і вводить за таке адміністративну відповідальність. Якщо ж держоргани не захочуть приймати документи у юросіб або ФОП через відсутність печатки, то їм загрожує штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів.

Достовірність копії документа, яка подається в держорган, також може бути засвідчена лише підписом уповноваженої особи. Тобто нотаріальне завірення копії не обов’язкове, якщо така вимога не встановлена законом. За власним бажанням підприємства можуть використовувати печатки, але їх відсутність більше не матиме юридичних наслідків.

Законопроект набуде чинності через три місяці після його публікації. Документ прийнято у другому читанні, але потребується ще підпис Спікера та Президента.

Поділіться корисною інформацією з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *