ДП “Документ” більше не співпрацює із міграційною службою

На виконання рішення колегії ДМС працівників ДП «Документ» повністю виведено зі всіх підрозділів міграційної служби, де вони надавали супутні послуги. Відтепер ДП «Документ» надаватиме послуги громадянам лише у центрах підвищеного комфорту «Паспортний сервіс», повідомляє Урядовий портал.

За останні місяці міграційною службою проведено роботу з удосконалення надання адміністративних послуг та запроваджено електронні сервіси. Все це дозволило відмовитися від супутніх послуг, які надавалися представниками державного підприємства, не створюючи суттєвих незручностей для громадян.

На офіційному веб-сайті ДМС запущено електронні сервіси перевірки стану оформлення паспорта та формування платіжних реквізитів для оплати платежів до бюджету. За допомогою останнього можна самостійно роздрукувати платіжку для банківської установи, не відвідуючи підрозділ міграційної служби. Окрім того, запроваджено сканування документів, які надаються громадянами при отриманні послуг, відтак у деяких випадках ксерокопії документів вже не вимагаються. Посилено також роз’яснювальну роботу, що дозволяє громадянам самостійно готувати документи для отримання адміністративних послуг.

Державне підприємство опікуватиметься лише створеними ним центрами підвищеного комфорту – «Паспортними сервісами», де кожен громадянин може оформити закордонний паспорт у більш комфортних умовах. При цьому підрозділи ДМС і надалі надаватимуть цю послугу, отже у громадян залишатиметься вибір – оформити закордонний паспорт у підрозділі ДМС, чи у центрі Паспортний сервіс.

Окрім того, Верховною Радою України розглянуто та прийнято у першому читанні урядовий законопроект № 3224, який містить необхідні норми щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки (ID), а також щодо надання необхідних повноважень центрам надання адміністративних послуг (ЦНАП) з прийняття заяв громадян та видачі громадянам паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Після прийняття цього законопроекту, очікується суттєве зменшення черг при оформленні паспортів за рахунок збільшення кількості місць, де можна їх оформити, кількості обладнання, а також працівників, які прийматимуть заяви громадян.

Читайте також: Мінсоцполітики хоче підняти мінімальну зарплату українця

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *