Суддів можуть звільнити від відповідальності за неправосудний вирок

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу законопроект №2545 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді” за авторством С.Власенка, повідомляє Юрліга.

Проект, як вказано у пояснювальній записці до нього, має на меті встановлення організатора скоєння злочину, передбаченого ст. 375 КК (Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), оскільки організатор посідає найвищу ланку в ієрархії злочинного угрупування.

Пропонується доповнити ст.375 частиною третьою, у якій передбачається, що суддя, який виніс завідомо неправосудний вирок, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо на нього відбувався тиск головою суду чи його заступниками, або посадовими особами, які посідають особливо відповідальну посаду з метою винесення їм такого завідомо неправосудного вироку, добровільно заявив про такий тиск відповідному органу досудового розслідування, прокурору, суду і надав відповідні та допустимі докази тиску.

Головне науково-експертне управління ВР у своєму висновку вважає, що законопроект доцільно відхилити.

Читайте також: Президент підписав судові зміни до Конституції

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *