Стало відомо, як крадуть гроші при банківських операціях

Українська міжбанківська Асоціація ЕМА підготувала звіт з платіжного шахрайства в Україні.

Шахрайство у платіжних операціях через банківські системи поділяється на те, яке здійснюється через банкомати та те, яке здійснюється через Інтернет.

Шахрайство з банкоматами

Минулого року було зафіксовано 28 випадків івс-дроппінгу.

Івс-дроппінг – метод зчитування картки, коли зловмисники роблять отвір під карт-рідером, маскують його наклейкою з логотипом банку та підключаються до комунікаційної мережі банкомату.

Випадків кеш-треппінгу у 2015 зафіксовано 989 випадків.

Кеш-треппінг – захват грошей, коли накладку з липкою стрічкою приклеюють на проріз для видачі готівки. Гроші приклеюються, людина думає, що банкомат поломаний та відходить, а шахрай знімає наліпку та забирає гроші.

Методом скіммінгу шахраї скористувалися 72 рази.

Скіммінг – встановлення накладок на клавіатуру, карт-рідер чи кабель банкомату.

Шахрайство через Інтернет
Випадків фішингу у 2015 році було зафіксовано 38.

Фішинг – вид шахрайства,  метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів. Шахраї використовують усілякі виверти, які найчастіше змушують користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані — наприклад, посилаючи електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.

Вішингових дзвінків шахраї здійснили 2771.

Вішинг – телефонне шахрайство, за якого у клієнтів банків крадуть конфіденційну інформацію.

Поділіться корисною інформацією з друзями: