Польські та українські університети підписали угоду про співпрацю

22 серпня Асоціація ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Конфедерація ректорів технічних університетів Республіки Польща підписали договір про співпрацю.про це повідомляє Міносвіти.

Підписання угоди відбулося у рамках зустрічі  Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з представниками делегацій польської освітянської фундації «PERSPEKTYWY» та керівництва Конфедерації ректорів технічних університетів Республіки Польща.

Гриневич відзначила, що збільшення частки наукових досліджень в університетах є одним із найважливіших завдань для української системи вищої освіти. Для цього держава поступово нарощує обсяг фінансування на наукові дослідження в університетах. Наступним завданням є поглиблення співпраці з інноваційним бізнесом. Університетам потрібно створити територію ефективну для розвитку start-up, міжнародних проектів та загалом інноваційного простору.

«Суспільство очікує від університету не тільки добре підготовленого випускника, але й створення продуктивного інноваційного середовища, яка спонукатиме студентів та науковців до творчості та проведення сучасних досліджень», – зазначила Лілія Гриневич.

Під час зустрічі також обговорювалися проблемні питання здобуття інженерної освіти, зокрема, недостатнього рівня готовності випускників шкіл до навчання за природничим та інженерно-технічним профілем. Сторони погодилися, що в загальній середній освіти надзвичайно актуальним залишається питання розвитку STEM-освіти.

Президент польської фундації «PERSPEKTYWY» Вальдемар Сівінський підкреслив, що проблеми і траєкторії розвитку української і польської систем вищої освіти схожі, тому поле для співпраці між університетами дуже широке. Також він наголосив, що наразі перед польською системою вищої освіти дуже серйозно стоїть  питання організації інноваційного виробництва та трансферу технологій.

Голова ради Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України Михайло Згуровський повідомив, що українські вищі навчальні заклади давно і плідно співпрацюють з польськими. Зокрема, він навів приклад, що з 94 проектів програми Tempus, в яких бере участь Україна,  22 – це українсько-польські проекти.

 

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *