НБУ розповів, як український бізнес може збільшувати капітал

Національний банк України розширив можливості для реструктуризації валютного боргу українських компаній для подальшого збільшення їх статутного капіталу. З цією метою внесено відповідні зміни до чинної постанови Правління Національного банку від 07 червня 2016 року № 342 “Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України”.

Наразі резиденти можуть здійснювати погашення кредитів та позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами не раніше строку, передбаченого договорами. Достроково погашати їх можна лише у випадках, коли:

  • достроково повернені кошти спрямовуються на докапіталізацію уповноваженого банку-позичальника;
  • проводиться реструктуризація зобов’язань за рахунок запозичень із більш пізнім строком виконання;
  • кредитором є міжнародна фінансова організація;
  • частка такого кредиту або позики надана іноземним експортно-кредитним агентством.

Правління Національного банку розширило перелік винятків. А саме – дозволило скорочувати строки повернення клієнтом-резидентом, який не є банком, кредиту або позики в іноземній валюті на користь нерезидента у випадку, коли здійснюється реструктуризація заборгованості, під час якої вимоги за основною сумою кредиту або позики зараховуються як додатковий внесок нерезидента до статутного капіталу резидента. Це сприятиме скороченню зовнішнього приватного боргу України без відтоку іноземної валюти за межі України і без створення додаткового тиску на валютний ринок країни.

 

 

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *