Спростовано інформацію про відмову Китаю від українського експорту

Держпродспоживслужба заявляє, що опублікована низкою ЗМІ інформація про відмову Китаю закуповувати українські рослинні продовольчі продукти не відповідає дійсності.

“Так, згідно з протоколами фітосанітарних вимог Китайської Народної Республіки щодо експорту кукурудзи, сої та ячменю, українська сторона проводить обстеження посівів зазначеної продукції на предмет наявності ряду збудників хвороб рослин, які є карантинними для Китаю. Під час таких обстежень фітосанатірні інспектори виявляють заражені рослини карантинними для Китаю організмами і, відповідно до протоколу, така продукція отримує заборону на експорт, бо вона не відповідає фітосанітарним вимогам Китаю.

Зазначені обстеження є щорічними і вони забезпечують відсутність шкідливих організмів у зерні, яке експортуватиметься до КНР, та дозволяють виконувати Україною зобов’язання, взяті перед країною-партнером у міжнародній торгівлі. Звичайно, культуру землеробства потрібно удосконалювати, щоб такі випадки не повторювались, оскільки існують ризики розповсюдження карантинних організмів територією України та надходження від міжнародних партнерів України нотифікацій про невідповідність фітосанітарного стану вітчизняного збіжжя. Крім цього, необхідно здійснювати фітосанітарний контроль як при вирощуванні, так і обігу рослин та продуктів рослинного походження”, – повідомляють у службі.

У Держпродспоживслужбі наголошують, що вживають усіх заходів із дотримання міжнародних стандартів продукції.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *