З водіїв стягують гроші псевдоінспектори

У Запорізькій області з водіїв продовжують брати побори старі працівники Державтоінспекції. Тепер вони називають себе автодружиною. Про це повідомляє Канал 24.

На перший погляд відрізнити таких “псевдодаівців” від справжніх важко, тому водії без вагань слухаються правоохоронців і платять.

Активіст із Запоріжжя Олександр Куницький зазначив, що з такими псевдодаівцями зустрівся ще 2001 року.

“Вони на мають жодних повноважень, окрім як звичайних дружинників. Тобто по суті вони можуть бути просто свідками в яких-небудь подіях,”
– розповів активіст.

Автодружина – громадська організація “Радар”, яка працює з 90-их. За словами активіста, її члени зупиняли автомобілі, перевіряли водіїв на драгер та навіть брали хабарі. На відміну від інспекторів, автодружину за це не покарати, бо вони не держслужбовці.

Поки в області не працює дорожня поліція, траси інспектують переатестовані даівці. Звичайно, в парі з перевіреними часом помічниками.

У поліції області пояснили, що закон дозволяє залучати активістів до роботи. Але не уточнили чи мають право ті перевіряти документи та виписувати адмінпротоколи. Добровольці щомісяця звітують поліції про результати. А форму, кажуть, “Радару” дозволили носити Запорізька міська та облрада.
У самому Запоріжжі “радарівців” немає, адже з квітня там працює нова поліція, яка ігнорує допомогу автодружини.

Активісти закликають водіїв бути пильними на дорогах Запорізької області. Адже можливо що вас зупинить не інспектор, а автодружинник, який не має на це жодного права.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *