Стало відомо, як зміниться вступ до вишів у 2017

Завершено розробку проекту Умов вступу-2017, надалі його удосконаленням займатиметься робоча група. Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Шість ключових пропозицій до Умов  вступу до ВНЗ у 2017 році від МОН анонсував директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров під час засідання Колегії  МОН 8 вересня.

Пропонується:

  • запровадити такий алгоритм подачі електронних заяв на вступ до вишів, за якого абітурієнт зможе заздалегідь  – ще до початку подачі електронних заяв на вступ до вишів – формувати особистий кабінет, заповнювати всю необхідну інформацію та за потреби довантажувати документи;
  • відновити “підтягування” списків абітурієнтів для технічних та фундаментальних спеціальностей, щоб повністю забезпечити держзамовлення за стратегічними для української економіки напрямками підготовки;
  • зменшити кількість заяв, які може подавати абітурієнт, з 15 до 9;
  • виробити чіткий механізм зарахування пільговиків, що дасть змогу зробити цей процес прозорим та перевести його на  рівень ВНЗ;
  • поширити застосування “широкого конкурсу” на заочників та медичні спеціальності.

Крім того, Міністерство освіти і науки пропонує відкоригувати систему адресного держзамовлення. Замість загальної можливості збільшення  обсягу бюджетних місць на 25 %, кількість бюджетників зможуть збільшити лише ті університети, що повністю виконали заявлений ними обсяг держзамовлення в 2016 році. При цьому збільшення відбуватиметься лише на 10, а не 25 відсотків, як було цього року.

Це лише частина пропозицій до Умов прийому до ВНЗ у 2017 році, які на думку Міністерства, зможуть покращити процедуру вступу.

“Наразі в нас уже повністю готовий проект Умов вступу до ВНЗ у 2017 році, він значно краще і простіше написаний, ніж умови прийому, за якими абітурієнти вступали цього року. Тепер із цим документом працюватиме робоча група, до складу якої увійдуть представники спілки ректорів вищих навчальних закладів, – вони також внесуть свої пропозиції”, – зазначив Олег Шаров.

Нагадаємо, що рішення про створення робочої групи, що працюватиме над Умовами прийму до ВНЗ у 2017 році, було прийнято Міністерством 2 вересня під час наради з ректорами ВНЗ.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *