Стало відомо, кого позбавлять субсидій та пенсій

У 2016 році в Україні розпочалася верифікація одержувачів соціальних виплат. За цей час Мінфін рекомендував припинити виплачувати пенсії понад 60 тисячам українцям. Про це повідомляє Finance.UA.

Велику кількість порушників знайшли і серед субсидіантів і переселенців. Всього з початку року планувалося “заощадити” завдяки верифікації 5 мільярдів гривень.

Як раніше пояснювали в Міністерстві фінансів, пройти верифікацію цього року мають 25 мільйонів осіб. Це всі, хто отримує допомогу від держави, в тому числі пенсіонери, субсидіанти і переселенці. У відомстві кажуть, що в Україні немає єдиної бази пільговиків і пенсіонерів, а в населених пунктах досі ведеться паперовий облік. У результаті пенсії по всій країні отримують “мертві душі”. Перевіряє 25 мільйонів осіб спеціальний відділ міністерства (зі штатом всього 11 осіб). Їхнє завдання – зібрати інформацію, яка є в різних державних органах і банках, і зіставити її.

Найбільше порушень в результаті верифікації виявили серед одержувачів субсидій. Найпоширенішим є випадок, коли субсидіанти приховувавли покупку на суму від 50 тисяч гривень. Порушників у Мінфіні легко визначають: у державних реєстрах фіксується інформація про купівлю землі або нерухомості на суму від 50 тисяч гривень. Друге місце за чисельністю порушень зайняли ті, хто отримує допомогу за фіктивними документами. Також тисячі офіційних безробітних, які отримували допомогу від держави, насправді виявилися працевлаштованими.

У Мінфіні виявили понад 60 тис. українців, які, найімовірніше, отримують пенсії на підроблені документи. Перевірити цю інформацію мають правоохоронні органи і Пенсійний фонд.

Кого можуть позбавити субсидії в результаті верифікації

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, число відмов при оформленні субсидій зросло удвічі. Ті ж, хто зміг оформити субсидію незважаючи на порушення, може залишитися без “знижки” в результаті верифікації. Якщо сім’я до оформлення субсидії здійснила покупку, що перевищує 50 тис. гривень, субсидія їй не передбачена протягом 12 місяців.

“Якщо родина придбала квартиру в кредит, то при визначенні права на субсидію враховується сума першого внеску”, – пояснюють у Мінсоцполітики. При цьому нерухомість, яка дісталася в спадщину, при розрахунку субсидії не враховується.

До речі, загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, дохід від банківських депозитів або цінних паперів, здачі житла в оренду.

Нагадаємо, що нещодавно у Мінсоцполітики пояснили, які фактори не впливають на отримання субсидій. 

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *