Урегульовано діяльність переміщених з окупованих територій вишів

Президент України підтримав належне функціонування переміщених із зони АТО вишів і наукових установ, а також забезпечення прав і законних інтересів таких установ, їх працівників і учнів. Про це повідомляє Юрліга.

З цією метою П. Порошенко підписав Закон № 1731-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності вищих навчальних закладів, наукових установ, переміщених з тимчасово окупованої території і з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» (законопроект № 4718).

Зокрема, Законом передбачається:

  • визначення поняття тимчасово переміщеного вищого навчального закладу, наукової установи;
  • регулюються питання діяльності та надання прав переміщеним вузам і науковим установам – тимчасово встановлювати нормативи чисельності учнів осіб на одну посаду науково-педагогічного та наукового працівника;
  • продовження дії акредитаційних сертифікатів таким вишам/ установам на здійснення освітньої діяльності;
  • встановлення фіксованих обсягів держзамовлення для всіх спеціальностей і всіх освітніх рівнів, зазначених у відповідних ліцензіях;
  • особливості виконання окремих договірних зобов’язань переміщеними вишами / установами на період проведення АТО.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *