Для осіб з вадами слуху збільшиться кількість контенту на ТБ

Заплановано до 2017 року встановити частку загального обсягу добового телевізійного мовлення, адаптовану для сприйняття особами з вадами слуху шляхом перекладу на російську жестову мова і/або субтитри, в розмірі не менше 10% (крім реклами), до 2018 року – 20%, в 2020 році – 50%. Про це повідомляє Юрліга.

При цьому повинно бути враховано жанровий розподіл програм і передач відповідно до вимог, встановлених Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення.

Також будуть встановлені нові вимоги для отримання ліцензії на мовлення, а на телерадіоорганізації покладені додаткові зобов’язання.

Нацрада отримає повноваження з нагляду за забезпеченням прав телеглядачів і радіослухачів з вадами слуху. За недотримання вимог телерадіоорганізації будуть платити штраф в розмірі 5% від розміру ліцензійного збору.

Підготовлений Держкомтелерадіо законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення доступу до інформації осіб з вадами слуху» схвалений Кабміном і буде переданий до Верховної Ради.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *