“90-ті повертаються”: Кіберполіція розповіла нову схему шахрайства

Принцип оборудки відомий вже давно, але тепер шахраї діють через соцмережі

Департамент кіберполіції розповів про нові спроби шахрайства.

У чому полягає схема

Шахраї входять у довіру та переконують свою потенційну жертву, що вони хочуть оформити на неї спадок від закордонного родича чи заможного іноземця, який хоче фінансового, але безкорисно допомогти.

Така шахрайська схема була популярною у шахраїв у період кінця 90-х та початку 2000-х років, лише реалізовувалася вона шляхом надсилання на скриньки електронної пошти користувачів листів з відповідними пропозиціями, – зазначають у Департаменті. 

Приміром, потенційній жертві розповідають, що далекий і невідомий її родич, який все життя проживав за кордоном, раптом перед смертю дізнався про її існування та одразу вирішив залишити все своє багатство їй і тільки їй.

Однак, щоб оформити необхідні документи для процедури успадкування та підтвердження реальності існування особи спадкоємця, на вказаний шахраєм рахунок необхідно надіслати незначну суму, наприклад у розмірі 200-300 доларів США.

Такі дії шахраїв набули всесвітньої кваліфікації, як «нігерійські листи щастя». Своєї назви шахрайська схема набула тому, що першими, хто її освоїв, були жителі Нігерії, а потім розповсюдженням таких листів почали займатися шахраї й з інших африканських країн та Європи.

Інколи суть таких листів змінюється, і людині пропонують на дуже вигідних умовах вкласти свої кошти у інвестиції або перспективний бізнес який найближчим часом буде розпочато за кордоном.

Однак, в цілому, який би сценарій не використовували зловмисники їх ціль зводиться до того щоб людина переказали їм свої кошти.

На сьогодні поліції вже відомі випадки намагання шахраїв заволодіти коштами користувачів соціальної мережі «Facebook», наприклад, під приводом надання допомоги вітчизняним волонтерським організаціям закордонними волонтерами чи іноземними військовослужбовцями, які співчувають українським воякам та хочуть надати їм фінансову допомогу, але для підтвердження реальності існування організації чи особи, можливо здійснити лише шляхом пересилання коштів з використанням реального банківського рахунку.

Зважаючи на зазначене вище, Департамент кіберполіції попереджає користувачів мережі, та просить у жодному разі не переказуйте кошти неперевіреним організаціям та невідомим особам, не надавайте персональні дані третім особам, завжди перевіряти надану інформацію всіма можливими незабороненими законом методами, зокрема,  використовуючи ресурси офіційного сайту Департаменту Кіберполіції.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *