Нацбанк запропонував санкції щодо низки банків

Санкції стосуються банків з російським державним капіталом
Нацбанк запропонував ввести санкції щодо українських банків з російським державним капіталом. Про це повідомляють у НБУ.
Відповідно до пропозиції Національного банку рішенням РНБО будуть уведені санкції до таких п’яти банків:
- ПАТ “Сбербанк”;
- ПАТ “ВТБ”;
- ПАТ “Промінвестбанк”;
- ПАТ “БМ Банк”;
- ПАТ “ВіЕс Банк”.
Санкції спрямовані на захист інтересів клієнтів, які обслуговуються в зазначених банках, і роблять неможливим виведення капіталів з України. Завдяки їх запровадженню українські банки з державним російським капіталом не зможуть будь-яким чином виводити за межі країни кошти на материнські компанії з Російської Федерації, — наголосив перший заступник Голови Національного банку Яків Смолій.
Вид санкцій “заборона на виведення капіталу” передбачено пунктом 4 статі 4 Закону України “Про санкції”.
Із уведенням санкцій забороняється здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур, в тому числі вводиться заборона на:
- пряме та опосередковане здійснення будь-яких активних операцій (надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, придбання цінних паперів, розміщення коштів на коррахунках тощо);
- виплату дивідендів, процентів, повернення міжбанківських кредитів/депозитів, коштів із коррахунків, субординованого боргу;
- розподіл прибутку;
- розподіл капіталу.
Зазначається, що санкції не зупиняють проведення розрахунків між резидентами України та їх контрагентами, які мають рахунки в материнських банках, та не завадять українським банкам з державним російським капіталом виконувати свої зобов’язання перед клієнтами та вкладниками банків.
Наразі українські дочірні банки російських державних банків, щодо яких уведено санкції, ліквідні та мають достатньо коштів для виконання зобов’язань перед вкладниками.
Залишити відповідь