Радикальні заходи: поліція боротиметься зі знищенням квітів

Київ патрулюватимуть мобільні групи з метою запобігання знищенню цінних квітів

У межах загальнодержавної операції «Первоцвіт» на підприємствах КО «Київзеленбуд» створені мобільні патрульні групи з виявлення фактів знищення ранньоквітучих рослин. Про це повідомляють у КМДА.

Мобільні групи складаються із працівників Національної поліції, Державної екологічної інспекції та Державної лісової інспекції та ГУ Національної поліції у м. Києві. Бригадири мобільних патрульних служб щотижня звітують про проведену роботу, кількість виявлених порушень, збитки та вжиті заходи щодо відшкодування цих збитків.

Зауважимо, що до ранньоквітучих рослин належать, зокрема, шафрани, крокуси, підсніжники, білоцвіт, сон-трава та черемша. Більшість таких квітів занесені до Червоної книги України, відтак їхнє знищення є адміністративним правопорушенням.

Згідно з чиним законодавством України (КпАП, ст. 88), порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, що занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів (від 1700 грн до 3650 грн) з конфіскацією рослин. Такі ж дії, які вчинені щодо рослин, які не занесені до Червоної книги України – від 3 до 15 неоподаткованих мінімумів (від 340 грн до 510 грн).

 

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *