Розширення функцій центрів безоплатної правової допомоги. Коментує юрист

З наступного року Міністерство юстиції України планує розширити повноваження центрів безоплатної правової допомоги на містах. Зокрема, їм будуть надані функції органів юстиції. Про це пише портал Частный предприниматель.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, Мін’юст в минулому році отримав близько 700 районних управлінь юстиції, які працювали за радянськими стандартами. Тому, на його думку треба якомога скоріше перейти до системи центрів справедливості, які візьмуть на себе функції комунікації з громадянами в конкретних громадах, районах, маленьких містечках.

Таким чином, планується реформувати систему надання безоплатної юридичної допомоги згідно європейських стандартів. Людина, яка буде приходити в такі центри, зможе отримати первинну правову допомогу, допомогу адвоката, необхідні документи як через фронт-офіс, так і через онлайн сервіси та консультації. У Мін’юсті вважають, що такі центри повинні стати обличчям системи юстиції на місцях і  функціонально завершити реформи Мін’юсту, який стане справжнім міністерством справедливості.

Проте, наскільки доцільними будуть такі зміни? Чи дійсно розширення повноважень центрів безоплатної правової допомоги  зможе докорінно змінити систему захисту громадян? Коментує юрист Центру Конфліктології і Права Катерина Коваленко.

“Звичайно,  кожна особа має конституційне право на захист. Це те, що гарантується їй державою. Але, на жаль,  сьогодні не кожен громадянин, який потрапив у складну життєву ситуацію,  може оплатити послуги  хорошого кваліфікованого адвоката. Тому, на мою думку, створення та розширення повноважень безоплатних центрів правової допомоги матиме позитивні наслідки.  Юристи та адвокати зможуть надати консультації з приводу тих чи інших питань,  допоможуть скласти процесуальні документи.  Однак, розширення таких центрів не зможе докорінно змінити систему юстиції,  адже це питання більш глобального характеру. Сьогодні громадяни не довіряють правоохоронним та судовим органам по багатьом причинам (корупція, некомпетентність і т.д.). Тому, доцільніше, на мою думку, в першу чергу реформувати саме ці органи законодавчої та виконавчої влади,  бо саме від них залежить встановлення державної справедливості в Україні.”

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *