Визначено, як будуть платити податок на нерухомість у 2016 році

У парламенті погодили  законопроект №3688 “Про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році” від  22 грудня. Згідно з цим проектом закону збільшується ставка податку на нерухомість від 2% до 3% від розміру мінімальної зарплати за 1 кв. м. площі житлової або ж комерційної нерухомості. Про це повідомляє Дебет-Кредит.

Місцева влада буде встановлювати розмір податку. Зазначається також, що за маленькими квартирами та будинками буде збережено відповідні пільги: за квартири загальною площею 60 кв. м. та будинки 120 кв. м. платити податок не будуть.

Таким чином,  оподатковуватиметься лише та частина нерухомості, яка перевищила площу пільгової норми. Наприклад, власнику квартири площею 90 кв. м. доведеться сплачувати податок  за 30 кв. м.

Також проект закону передбачає додаткову ставку податку у сумі 25 тисяч гривень для власників квартир, площа яких перевищує 300 кв. м.  та будинків площею понад 500 кв. м.

Щодо оподаткування будинку, то площа, за яку треба платити податок – це площа як самого будинку, так і інших об’єктів, що знаходяться з ним на одній ділянці – сараю, гаража і т.д.

Закон також передбачає скасування пільг для будівель промисловості та складських приміщень промислових підприємств.

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *