Чиновників хочуть  звільнити від доведення законності їх доходів

У парламенті зареєстрований депутатський законопроект № 4025 про внесення змін до статті 368-2 Кримінального кодексу України “Незаконне збагачення”, передає Закон і Бізнес.

Проект закону передбачає нову редакцію  диспозиції ст. 368-2 Кримінального кодексу, а саме, визначивши незаконне збагачення як набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, які вона не може обгрунтувати (у діючомі варіанті КК – “законність підстав придбання яких не підтверджено доказами”).

Автори законопроекту зазначають, що в чинній редакції стаття 368-2 КК суперечить статті 62 Конституції України (так як ніхто не зобов’язаний доводити свою невинність) і суперечить статті 20 Конвенції ООН проти корупції, де визначені менш строгі вимоги в порівнянні з Кримінальним кодексом України – слід лише правильно обгрунтувати законність доходів, а не довести її.

Таким чином, якщо зазначену вище норму закону все-таки змінять, то чиновникам не потрібно буде доводити законність їх доходів та активів.

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *