II Всеукраїнський аграрний форум: як адвокатам відстоювати інтереси бізнесу?

У Києві за ініціативи Асоціації адвокатів України відбувся II Всеукраїнський аграрний форум з правових питань. Захід зібрав більше сотні провідних адвокатів, юристів та суддів з різних областей, які обговорили найактуальніші питання для українського бізнесу у сфері сільського господарства.

22 квітня 2016 року в готелі “Русь” пройшов II Всеукраїнський аграрний форум, що дав можливість представникам влади, суддям та адвокатам України обговорити проблемні правові питання сільського господарства та, зокрема, новели в оподаткуванні. За словами організаторів, мета заходу – сформувати серед учасників форуму уміння захищати та відстоювати свої законні інтереси у сфері сільськогосподарських відносин.

“Асоціація адвокатів України проводить подібний форум не вперше. Раніше ми вже проводили такі заходи на регіональному рівні. Побачивши зростання інтересу саме до питань ведення агропромислового бізнесу і його юридичного супроводу, ми вирішили організувати такий захід і у Києві. Сільське господарство для України завжди було тим локомотивом, який витягував економіку і вирішував складні питання у найважчі для України часи. Тому зараз не можна не віддавати велику шану і економічну вагу саме цьому сектору економіки. Сьогодні найголовніше завдання будь-якого юриста у цій сфері – захистити бізнес”, – наголосила під час свого виступу віце-президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош.

Про те, з якими проблемами сьогодні стикається агробізнес та з чим це пов’язано розповів народний депутат України Леонід Козаченко.

“Сьогодні існує дуже багато проблем, з якими стикаються суб’єкти господарювання в аграрній сфері. По-перше, ці проблеми пов’язані з недосконалим законодавством. По-друге, вони пов’язані з корупцією, більше того – сьогодні чиновники тиснуть на бізнес. Є також величезні проблеми із роботою за межами країни, оскільки ми знаємо, що законодавство різних країн дуже відрізняється. Для того, щоб почуватися впевненим, підприємцю потрібно добре знати ці закони, а без юридичного супроводу зробити це дуже важко. Тому ми зараз знаходимось у такому складному періоді, коли сільське господарство потребує величезної підтримки з боку фахових юристів. Разом з тим потрібно думати, як виводити державу з кризи. У першу чергу, це стосується виконавчої влади. Кабінет міністрів повинен зробити все, щоб вирішити такі важливі для бізнесу питання як дерегуляція, а також питання, які пов’язані із ринком землі та системою оподаткування”,  – підкреслив Леонід Козаченко.

У свою чергу, адвокат та член Правління ААУ Юлія Курило виступила з доповіддю про схеми просування сільськогосподарської продукції за кордоном. Вона назвала основні переваги, які може надати юрисдикція Естонії для українських аграріїв.

“Юрисдикція Естонії є дуже конкурентною. У першу чергу, тому, що там створені достатньо сприятливі умови для ведення бізнесу. Там бізнес-середовище прозоре, також прозорий діалог між бізнесом та владою, чого нам дуже не вистачає в Україні. Крім цього, там легко працювати з місцевим законодавством, оскільки в Естонії відсутнє надмірне правове регулювання. До того ж Естонія є членом ЄС. Тому ця країна може стати міцним плацдармом для виходу українського виробника, у тому числі сільгоспвиробника, на європейські ринки”, – зазначила Юлія Курило.

Не залишили поза увагою учасники форуму також таке важливе питання для вітчизняного виробника як захист прав інтелектуальної власності. Патентний повірений компанії IPStyle Марія Ортинська розповіла про сучасні проблеми, пов’язані з захистом прав інтелектуальної власності та пояснила, чому підприємцям необхідно реєструвати власну торгову марку.

“На жаль, сьогодні спостерігається дуже багато порушень прав інтелектуальної власності, але у той же час далеко не всі вітчизняні компанії захищають свої права. Як правило, це стосується більше міжнародних компаній, які намагаються вийти на ринок України. Тому сьогодні підприємцям для захисту свого бізнесу слід приділяти велику увагу реєстрації власної торгової марки. Тим більше це актуально, коли ви працюєте з іншими країнами”, – наголосила Марія Ортинська.

Крім цього, вона назвала основні переваги, які отримали українські аграрії з точки зору захисту прав інтелектуальної власності у зв’язку з підписанням угоди про Асоціацію з ЄС. Так, тепер патентне відомство зобов’язується відкрити базу поданих заявок на реєстрацію торгових марок. Раніше для того, щоб дізнатись цю інформацію, підприємцям потрібно було платити. До переваг, які отримують українські виробники, також належить охорона незареєстрованих промислових зразків. Це нововведення дасть можливість українському бізнесу експериментувати, фантазувати та мати певні інструменти захисту від майбутніх копіювань.

Читайте також: Для адвокатів підготували пам’ятку щодо судово-експортної діяльності

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *