Основа земельної реформи – дозвіл на продаж і передачу в заставу прав оренди землі

Одним із головних пріоритетів розвитку аграрної галузі є завершення земельної реформи. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, пише Урядовий портал

«Наша позиція щодо земельної реформи полягає в тому, щоб дозволити продаж і заставу прав на оренду землі сільськогосподарського призначення. Це саме той підхід, який дає можливість залучити додатковий капітал і врегулювати ринок. Кожному власнику паю важливо стати учасником процесу ціноутворення і запустити галузь. Це, у свою чергу, зніме напруження у суспільстві, пов’язане з побоюваннями, що із запуском ринку землі сільськогосподарського призначення, землі будуть скуплені за копійки. Продаж прав оренди на землю допоможе з’ясувати її реальну індикативну вартість», – повідомив Тарас Кутовий.

Він також додав, що можливість застави прав оренди землі сільськогосподарського призначення – це інструмент, який дасть аграріям доступ до дешевих кредитів. Особливо фермерам, які мають в обробітку до 500 га, оскільки саме цей сегмент зараз позбавлений можливості банківського кредитування.

На думку міністра, важливо, щоб у законі про обіг земель сільськогосподарського призначення були відображені саме ці ключові напрямки. «Сьогодні у Верховній Раді я просив підтримати відповідний законопроект. Після обговорення з Мінфіном ми будемо в короткий термін подавати його до обговорення з громадськими організаціями та комітетом. Моє очікування – законопроект повинен бути проголосований у вересні в першому читанні і до кінця року – в цілому», – переконаний урядовець.

Читайте також: Ринок землі: не більше 200 га в одні руки

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *