Процедура оформлення лікування за кордоном стане простішою

МОЗ опрацьовує питання стосовно удосконалення процедури направлення громадян України на лікування за кордон, захворювання яких не лікуються на території України, а також зробити ці процеси більш прозорими. На цьому під час брифінгу в Будинку Уряду наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України – керівник апарату Роман Василишин, повідомляє Урядовий портал

«В першу чергу ми плануємо скоротити перелік документів, необхідних для взяття хворого на облік, чітко визначити перелік захворювань, які не лікуються в Україні та показані лише для лікування за кордоном, а також зробити систему більш відкритою і прозорою. Спрощення процедури дасть можливість виграти час, який є життєво необхідним для пацієнтів, а відкритість при прийнятті рішень – уникнення корупційної складової, а також можливих спекулювань на цій темі», – підкреслив Р. Василишин.

Станом на сьогодні, як відзвітував заступник Міністра, у межах доведених асигнувань Державного бюджету України на 2016 рік Комісією МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон прийнято рішень про оплату лікування за кордоном 75 осіб на суму більше 200 млн. грн., і ця сума повністю вичерпала річний план. Станом на 31 травня 2016 року на обліку перебувають ще 36 справ важкохворих громадян, які потребують такого лікування. З метою забезпечення громадян медичною допомогою за життєвими показаннями, яка не може бути надана у закладах охорони здоров’я України, МОЗ України вже звернулося до відповідних органів державної влади з клопотанням про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», щоб передбачити додаткові видатки за бюджетною програмою КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном».

На думку заступника Міністра, основні зусилля Міністерство та держава в цілому мають спрямувати на створення умов та ухвалення таких політичних рішень, які б дозволили здійснювати відповідне лікування в межах країни, що було би набагато економніше та ефективніше.

Таку думку підтримали і присутні на брифінгу головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності “Хірургія серця і магістральних судин”, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова Костянтин Руденко та головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності “Дитяча гематологія”, завідувач Центру дитячої онкогематології і трасплантації кісткового мозку НДСЛ “ОХМАТДИТ” Світлана Донська.

Як зауважив головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності “Хірургія серця і магістральних судин” Костянтин Руденко, вітчизняна система охорони здоров’я сьогодні дозволяє здійснювати надскладні операції в Україні. «Ми маємо і відповідні потужності, і висококласних фахівців. Проте, наприклад, такі процедури як трансплантація серця і кісткового мозку все ж залишаються першочерговими на лікування за кордоном. Важливо законодавчо врегулювати питання трансплантації органів та розвивати високоспеціалізовану медичну допомогу в державі, для того, щоб робити операції по трансплантації в Україні, а кошти, що виділяються за зазначеною бюджетною програмою, направляти на розвиток системи охорони здоров’я України», – підкреслив він.

 

Довідка. До зарубіжних клінік за програмою КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном» направляються громадяни України для отримання медичної допомоги в основному з приводуонкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку, у разі неможливості її надання в умовах закладів охорони здоров’я України. Законодавством не передбачено диференціації хворих, адже лікування за кордоном як виключний захід передбачений для громадян, захворювання котрих не лікуються на території України, не залежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак.

При надходженні до МОЗ України належним чином оформлених документів, питання направлення хворого на лікування за кордон розглядається на засіданні Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон, де і приймається рішення про доцільність лікування за кордоном у кожному конкретному випадку. Обов’язковою умовою прийняття Комісією позитивного рішення повинне бути складене головним спеціалістом відповідного профілю МОЗ України обґрунтування щодо неможливості ефективного лікування хворого в Україні та підтвердження медичним закладом зарубіжної країни можливості надання відповідної спеціалізованої допомоги.

 

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *