За одне податкове порушення може бути накладено лише один вид штрафу

Державна фіскальна служба нагадала про недопустимість застосування повторних штрафних санкцій у листі від 14.06.2016, повідомляє Юрліга.

Згідно із п.116.2 ст. 166 Податкового кодексу, за одне податкове правопорушення контролюючий орган  може накласти лише один вид штрафної санкції, передбаченої ПК та іншими законами України.

У разі притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу за відповідною статтею ПК, виключается можливість його повторного притягнення за іншими статтями кодексу за одне й те саме правопорушення.

Водночас дане правило не поширується у випадку скасування рішення контролюючого органу, оскільки у такому випадку відсутня повторність.

Накладення штрафних санкцій, передбачених Податковим кодексом, у разі скасування податкового сповіщення-рішення у судовому порядку повинно здійснюватись винятково за наявності ознак складу податкового правопорушення у діях чи бездіяльності платника податків.

До того ж, таке визначення суми грошового забов’язання не буде вважатися повторним, оскільки скасування акту суб’єкта владних пеовноважень у якості способу захисту порушеного права позивача застосовується тоді, коли спірний акт не породжує жодних правових наслідків з моменту прийняття такого акту.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *