Київське правосуддя проти правосуддя по-одеськи

Миколаївська РТПП

У вересні минулого року Регіональну торгово-промислову палату Миколаївської області потрясла несподівана новина – до президентського крісла організації повертається звільнений три роки тому керівник Сергій Власенко. Повернення, як то кажуть, відбулося “з парадом”: Власенко, розмахуючий нібито законним судовим рішенням, люди з держадміністрації, “маски-шоу” та інші знайомі атрибути. Про те, чому класична рейдерська схема дала збій, а наполеонівським планам не судилося збутися, розповімо по порядку.

З чого все починалося?

У 2012 році на загальних зборах Миколаївської РТТП голову палати Сергія Власенка було звільнено з посади – за це рішення проголосувало 138 людини із 153 присутніх. Причиною, в першу чергу, стало нецільове використання Власенком коштів – більше 2 млн гривень з рахунків організації пішло на придбання дорогого авто, облаштування фешенебельного офісу та інші витребеньки. На тлі існування більш нагальних потреб РТПП таке марнотратство визнали неприпустимим і, звичайно, негідним голови організації. Отже, рішенням абсолютної більшості членів Миколаївської РТТП було обрано її нового очільника – Ігора Катвалюка.

Однак у 2015 році до Миколаївського господарського суду потрапляє позов від такого собі підприємця Золотухіна з вимогою визнання позачергових зборів палати трирічної давнини недійсними. Єдиний аргумент пана Золотухіна: його як члена РТПП не було повідомлено про проведення зборів. І хоча пізніше виявилося, що у 2012 році він ще й не був членом палати, це не завадило Одеському апеляційному суду ухвалити рішення про визнання позачергових зборів 2012 року недійсними і, таким чином, нібито поновити Власенка на президентській посаді. При цьому питання, чому про так звану “незаконність” зборів заговорили трьома роками потому, так і залишилося без відповіді. Показово, що саме ця судова ухвала й стала ключовим моментом для початку активних дій по захопленню Миколаївської  РТПП.

Власенко і Ко наступають

Озброївшись абсурдним рішенням Одеського апеляційного суду, 1 вересня 2015 року пан Власенко у супроводі віце-губернатора Миколи Романчука та правоохоронців зухвало увірвались до приміщення палати. Приголомшеним співробітникам оголосили: Ігор Катвалюк звільнений з посади президента, а Сергій Власенко – знову приступає до обов’язків керівника організації.

Поки тривала робота юристів щодо оскарження незаконного відсторонення діючого президента, Власенко розпочав активну “зачистку” неугодних працівників і навіть намагався зламати сейф із внутрішньою документацією та особистими справами співробітників Миколаївської РТПП. Однак, колектив теж не став відмовчуватись. Обурені нахабним самоуправством і пам’ятаючи минулі подвиги Власенка,  працівники РТПП оголосили страйк: під стінами палати почалися мітинги, була організована хода до держадміністрації. Через декілька днів мітингарі дісталися до Києва, де подали колективне звернення до Адміністрації Президента, вимагаючи захистити права працівників РТПП та завадити рейдерському захвату організації.

Боротьба за президентське крісло

Стійкість та невідступність колективу Миколаївської РТПП дали свої результати. Члени палати прийняли рішення зібратися на позачергові збори, щоб внести ясність у заплутану ситуацію. Тим часом Власенко разом із своїми поплічниками всіляко намагався тиснути на членів РТПП, проте, попри всі перешкоди, 14 вересня 2015 року члени палати все-таки зібралися на позачергові збори, де Ігор Катвалюк знову був обраний президентом Миколаївської РТПП до 2017 року.

Однак невгамовний Власенко знову і знову намагався посісти у президентське крісло РТПП, ніби щось чи хтось товкав його у спину. 3 лютого 2016 року Апеляційний суд м. Миколаєва дивним чином знов виніс рішення про поновлення Власенка на посаді. Не гаючи часу, члени палати оперативно провели збори, де Сергія Власенка знову ж таки було звільнено, а Катвалюка – обрано, про що було зроблено відповідний запис у Єдиному державному реєстру юридичних осіб.

Але ж завзятості Власенка у бажанні заволодіти місцем президента можна тільки позаздрити. Раптово до рейдерського гурту Власенка приєдналася ще одна особа – київський нотаріус Ольга Ангеловська, яка внесла відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб про те, що Власенко є президентом РТПП від 3 лютого 2016 року.

Через декілька днів разом з групою “тітушок” Власенко знову пішов у наступ на РТПП. Проте, це була його остання спроба. Відразу ж до прокуратури було подано заяву за фактом самоуправства та захвату організації, а щодо протиправних дій нотаріуса було подано відповідний позов.

Останнє слово Верховного Суду

Під час активного протистояння рейдерському захопленню юристи професійно реагували на випади нападників у правовому полі. Після успішного оскарження низки незаконних рішень, справа дійшла до Верховного Суду України.

30 березня 2016 року Верховний Суд своєю постановою визнав, що всі попередні вимоги поплічника Власенка Золотухіна – незаконні, а судові рішення попередніх інстанцій щодо Миколаївської РТПП є недійсними. Таким чином, факт легітимного перебування Ігора Катвалюка на посаді президента був підтверджений на найвищому судовому рівні.

“Найголовнішим фактором впливу Власенка на ситуацію у РТТП, починаючи з кінця серпня 2015 року, було рішення Одеського апеляційного суду. Рейдерський захват, всі незаконні звільнення, ініціювання низки судових позовів – все це було зроблено на основі цього абсурдного судового рішення. На сьогоднішній день є остаточне рішення Верховного Суду, яке скасовує всі рішення попередніх інстанцій і ще раз підтверджує нашу правову позицію у цій справі. Ми зробили все можливе, щоб зупинити незаконні дії Власенка, але тільки зараз юридично оформлено і скасовано абсурдне рішення суду. Ми з самого початку говорили про те, що рішення Одеського суду, яке потягнуло за собою низку інших рішень, є абсолютно незаконним. Тому, на сьогоднішній день у Власенка немає жодних підстав та аргументів для ведення боротьби за посаду президента РТПП”, – коментує адвокат ЮК “Центр Конфліктології і Права” Тетяна Войнова.

Отже, Верховний Суд України поставив крапку у довготривалих протистояннях та намаганнях Власенка зайняти місце очільника РТПП, підтвердивши, що Ігор Катвалюк – законний президент РТПП Миколаївської області. Великий внесок у вирішення цієї ситуації, безумовно, зробив і весь колектив РТПП. Їх активна позиція та злагоджена робота юристів дали відсіч Власенку та його групі підтримки у намаганнях рейдерським шляхом захопити палату, що у черговий раз підтверджує, що якісний правовий захист та активний вплив громадськості ламають навіть перевірені злочинні схеми.

Читайте також: 

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *