Поліція vs Міліція: форма нова, а зміст той самий

Одним із адвокатів нещодавно було подано запит на ім’я капітана Печерського УП ГУ Національної поліції міста Києва О. Тімкова, на який відповідь слідчого виявилась абсурдною та повністю суперечила чинним нормам законодавства. У зв’язку з цим виникає питання: чи перевіряє хтось сьогодні професійну підготовку правоохоронців? І чому слідчі не несуть жодної відповідальності за свою некомпетентність?

2 лютого 2016 року клієнт адвоката знайшов у своїй поштовій скринці копію доручення від капітана Печерського УП ГУ Національної поліції міста Києва О. Тімкова, яке було адресоване Генерал-лейтенанту Державної прикордонної служби України. У дорученні йдеться про те, що клієнт нібито вмотивовано підозрюється у скоєнні особливо тяжкого злочину. У зв’язку з цим, співробітникам Державної прикордонної служби доручено затримати чоловіка у разі перетину ним державного кордону, щоб перевірити документи та повідомити про це слідчих Печерського УП ГУ Національної поліції. Найабсурдніше, що громадянину не було вручено жодної підозри, тому незрозуміло на яких взагалі підставах слідчий направив до прикордонної служби відповідне доручення.

Саме для того, щоб з’ясувати, чим були вмотивовані такі дії слідчого, правозахисник направив адвокатський запит на ім’я капітана поліції Тімкова з проханням відповісти, чи справді Тімков надсилав такий документ. Крім цього, адвокат просив надати інформацію, чи було вручено його клієнту повідомлення про підозру, і якщо так, то вказати, коли це було зроблено і надати копії доказів такого вручення, оскільки насправді його клієнт нічого не отримував.

За словами адвоката, у відповіді на його запит Тімков повідомив, що, виявляється, справою займається зовсім інший слідчий С. Вишневський. Крім цього, Тімков повністю проігнорував усі запитання адвоката. Натомість він запропонував адвокату ознайомитись з необхідними матеріалами по справі, звернувшись до слідчого Вишневського. Це повністю суперечить нормам законодавства, оскільки клієнт адвоката не є стороною кримінального провадження, а отже його захисник не має можливості ознайомитись із справою. Таким чином, Тімков всупереч ст. 24 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” не надав адвокату інформацію, необхідну для надання правової допомоги клієнту, а натомість вирішив обмежитися формальною відпискою. Більше того, Тімков перевищив свої службові повноваження, дозволивши правозахиснику ознайомитись з матеріалами цієї справи, що може свідчити про непрофесійність слідчого.

На жаль, за останній час це далеко не перший випадок, коли правоохоронці безпідставно намагаються переслідувати громадських активістів, колишніх майданівців і звичайних громадян та виявляють свою професійну непідготовленість. Очевидно, що упередженість та низька якість підготовки кадрів у правоохоронній системі зводять усі намагання українського суспільства провести необхідні реформи та побороти злочинність у державі нанівець. Ба більше, відчуваючи свою безкарність, слідчі все частіше стають виконавцями чиїхось замовлень. З огляду на це виникає питання: як правоохоронці, які є некомпетентними, пройшли переатестацію? І чому подібні фігури і досі займають високі посади, а держава жодним чином не контролює діяльність (бездіяльність) правоохоронців? Можливо саме через це згідно статистики рівень злочинності у країні зростає у геометричній прогресії, а рівень довіри громадян до правоохоронної системи пропорційно падає?

Нагадаємо, що головним завданням реформування старої міліції полягало у тому, щоб за допомогою конкурсних відборів і скорочень чисельності службовців скинути той баласт, через який українська міліція вважалася однією з найбільш безнадійних правоохоронних структур. Та, схоже, що “відсіяти” з діючої правоохоронної системи всі ті кадри, що повністю дискредитували колишню міліцію в очах українців, так і не вдалось. Справжні злочинці сьогодні можуть з легкістю відкупитися і залишитися на волі, а невинні громадяни опиняються за гратами через свавілля правоохоронців. І жодної відповідальності за це ніхто не несе…

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *