Підприємців навчатимуть на курсах виходити на нові ринки

Відтепер представників малого та середнього бізнесу навчатимуть комплексно підходити до експортної діяльності. 24 жовтня президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, президент Фонду Східної Європи Віктор Лях та директор програми USAID «Лідерство в економічному самоврядуванні» Тамара Соляник домовились співпрацювати у проведенні низки освітніх заходів для бізнесу.

Представники Торгово-промислової палати України та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) підписали угоду щодо спільної організації тренінгів, семінарів та інформаційних сесій для представників малого та середнього бізнесу. За словами Геннадія Чижикова, мета цієї спільної навчальної програми – навчити вітчизняних підприємців вибудовувати успішні стратегії виходу на іноземні ринки, а також допомогти малому та середньому бізнесу розвивати міжнародні контакти та будувати довгострокові бізнес-відносини з іноземними партнерами.

«Ми вже давно співпрацюємо з проектом USAID Лев. Останні півроку ми зосереджували свої спільні зусилля в області регуляторної політики в різних регіонах України. Але зараз ми вирішили сконцентрувати всі свої можливості на іншому важливому питанні, а саме — підтримці українського експорту», — сказав він.

За словами Геннадія Чижикова, для палати питання підготовки кадрів для здійснення ефективної зовнішньоекономічної діяльності наразі є одним із пріоритетних. Особливо це стосується процесу виходу українських компаній на ринок ЄС. Тільки за останні два роки на різноманітних курсах та семінарах у Торгово-промисловій палаті України та регіональних палатах необхідні знання отримали близько 2000 підприємців. Геннадій Чижиков впевнений, що сьогодні бізнесу не вистачає інформації, адже існує ціла низка питань, що створюють бар’єри для виходу українських компаній на іноземні ринки.

«Завдяки нашому міжнародному партнерству ми прагнемо, з одного боку, навчити підприємців працювати на інших ринках, з іншого, – допомогти подолати певні ментальні проблеми, і нарешті побудувати чітку систему консультацій наших підприємців. Ми хочемо зробити так, щоб зовнішньоекономічна діяльність стала доступною та зрозумілою для бізнесу», — сказав він.

Своєю чергою, президент Фонду Східної Європи Віктор Лях відмітив, що головним завданням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) є надання економічної та гуманітарної допомоги у всьому світі. Україні проект допомагає у таких сферах, як: розвиток економіки, управління, охорона здоров’я та екологія, соціальний сектор. Узагалі, із 1992 року проектом було надано допомогу Україні в розмірі 1,8 млрд. дол.

Стосовно саме такого напрямку проекту, як USAID Лев, то він активно допомагає власникам малого та середнього бізнесу в розробці бізнес-планів, в ефективній організації своєї діяльності. Так, нещодавно проект допомагав підприємцям, які вимушені були перенести свій бізнес із зони проведення АТО. Для них було організовано цілу низку навчальних заходів щодо переорієнтації бізнесу, оптимізації бізнес-процесів, аби вони могли зміцнити свої позиції на вітчизняному ринку.

На стосунок спільної програми з ТПП України, то вона передбачає шість одноденних тренінгів з питань первинного та поглибленого вивчення потенційних ринків, а також експортного бізнес-планування та пошуку іноземних партнерів. Експерти зазначають, що кожен тренінг буде присвячено окремій темі, тому в кінці навчання кожен учасник програми отримає чітке розуміння того, як працювати на іноземних ринках.

Загалом програму навчання поступово запровадять у Київській, Тернопільській, Львівській, Вінницькій та Херсонській областях.

«Ми розуміємо, що ці знання потрібно доносити до підприємців, які працюють в різних регіонах України. Розуміючи велику мережу партнерів, яку має Торгово-промислова палата України, та високий кваліфікаційний рівень її співробітників, ми вирішили оголосити про спільний намір стратегічно працювати з палатою у проведенні цілої низки освітніх заходів для підприємців. Зокрема, ми розкажемо про умови експортування товарів та послуг до країн ЄС, особливості процедур проходження сертифікації продукції  у кожній з цих країн та багато іншого», — зауважив пан Лях.

Додамо, що участь у програмі можуть взяти представники малого та середнього бізнесу. Оскільки програма повністю фінансується USAID, участь для підприємців у програмі є безкоштовною.

Поділіться корисною інформацією з друзями: