ТПП України: відкрито нові ринки для українських виробників

Торгово-промислова палата України продовжує просувати інтереси українських підприємців за кордоном. Для цього палата налагоджує контакти з представниками іноземного бізнесу.

 

Так, з початку року Торгово-промислову палату України відвідала низка іноземних делегацій, зацікавлених у налагодженні співпраці з українськими компаніями. Однією з тих держав, що шукають бізнес-партнерів в Україні, є країна з розвиненою економікою – Сінгапур. Посол Сінгапуру в Україні Саймон Тензінг де Круз під час візиту до Торгово-промислової палати України 24 січня розповів, що вважає перспективною кооперацію між підприємствами обох країн у найрізноманітніших галузях.

У нас відбулася плідна дискусія з паном Чижиковим, президентом Торгово-промислової палати України, на тему того, що ми можемо зробити для поліпшення економічних взаємин між Україною і Сінгапуром, налагодження контактів між нашими підприємцями, особливо у сфері сільського господарства, IT та туризму. Ми дійшли висновку, що нам потрібно організовувати бізнес-делегації з Сінгапуру до України, і так само з України до Сінгапуру, щоб представники бізнесу обох країн мали краще уявлення про те, як функціонує бізнес в наших країнах. Я впевнений, що завдяки нашій співпраці вдасться покращити співробітництво між Україною та Сінгапуром, а також відкрити нові перспективи для взаємних інвестицій, – наголосив Посол Сінгапуру в Україні Саймон Тензінг де Круз.

Своєю чергою, президент ТПП України Геннадій Чижиков переконаний, що Сінгапур є прикладом країни, яка завдяки проведенню ефективних реформ за досить короткий час змогла здійснити комплексну модернізацію економіки. На сьогодні в країні створено сприятливий бізнес-клімат як для місцевих підприємців, так і для іноземних інвесторів. Тому досвід Сінгапуру в контексті реформування та пошуку нових векторів розвитку економіки може бути для нас дуже показовим.

Слід зазначити, що результатом зустрічей з іноземними делегаціями стало відкриття нових ринків для українських експортерів та реалізація спільних проектів. Зокрема, під час візиту до Торгово-промислової палати України делегації з Нижньосілезького воєводства представники бізнесу України та Польщі обговорили спільні заходи та перспективи у сфері інвестицій.

Ми завжди відкриті для сприяння у пошуку бізнес-партнерів для польських компаній в Україні та українського бізнесу – в Польщі, – наголосив Геннадій Чижиков.

Своєю чергою, маршал Нижньосілезького воєводства Цезарі Пшибильскі підкреслив важливість безпосередньої участі бізнес-асоціацій у встановленні партнерства між країнами.

У Вроцлаві офіційно працює понад 100 тисяч українців. Із 2014-го року по 2020-ий рік планується реалізувати більше ніж на 20 мільярдів євро капітальних вкладень у нашому регіоні. Компанії Нижньосілезького воєводства зацікавлені у створенні спільних підприємств та інвестиціях в Україну. Я хочу відмітити, що на сьогодні Торгово-промислова палата України активно займається сприянням фірмам на території всієї України, допомагає їм як в юридичному плані, так і консультаційному. Саме тому дуже важливо, щоб польські фірми, які прийдуть в Україну, отримали повну інформацію саме від такої організації, у якої є великий досвід, – підкреслив маршал Нижньосілезького воєводства Цезарі Пшибильскі.

Для того, щоб українські товари отримали доступ на світовий ринок, ТПП України зміцнює ділове партнерство з торгово-промисловими палатами інших країн. Вже незабаром нові можливості для вітчизняного бізнесу відкриє ринок Туреччини, адже планується підписання договору про співпрацю між ТПП України та Торгово-промисловою палатою Туреччини. Про це стало відомо під час візиту турецької делегації до ТПП України 24 лютого.

Я впевнений, що підписання цього Меморандуму дасть серйозний поштовх для розвитку українсько-турецьких відносин. Ми запрошуємо українських аграріїв через ТПП України долучатися до спільних проектів з турецькими компаніями та спільними зусиллями розвивати економіки наших країн, – підкреслив президент Торгово-промислової палати міста Ізмір Фарук Айдін.

Він розповів, що Туреччина сьогодні займає лідируючі позиції у світі по співвідношенню ціни та якості, тому створювати бізнес на території цієї країни іноземним інвесторам дуже вигідно. Так, в країні діє дуже зручна система оподаткування для іноземців. Вона нічим не відрізняється від оподаткування компаній, які створені резидентами Туреччини.

Відповідно до місцевого законодавства компанії, утворені на території Туреччини за участі іноземних інвестицій, мають ті ж права і обов’язки, що і фірми, які створені тільки з участю турецького капіталу. Для іноземців навіть передбачені пільги по сплаті податку на прибуток перед резидентами Туреччини.

Фарук Айдін підкреслив, що турецькі компанії зацікавлені купувати в Україні сою, кукурудзу та пшеницю, а також у створенні спільних підприємств у сфері сільського господарства. Щоб турецький бізнес якомога більше дізнався про потенціал вітчизняних агровиробників, ТПП України планує організувати бізнес-місію з Туреччини до України.

Слід додати, що для налагодження ділових контактів між українськими та закордонними компаніями ТПП України щомісяця організовує тематичні конференції і форуми. На зустрічах у форматі B2B вітчизняні підприємці підписують контракти з іноземними партнерами.

Для нас, для Торгово-промислової палати України, немає більш приємного видовища, коли ти бачиш, що твоя діяльність разом з партнерськими організаціями приносить візуальний результат: люди дякують тобі, дякують організації, торгово-промисловим палатам, адже вони знаходять реальних партнерів та просувають свою продукцію за кордон, –  підкреслив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

За його словами, у найближчих планах ТПП України – проведення цілої низки міжнародних бізнес-форумів, візитів іноземних делегацій та підписання нових угод про співпрацю з представництвами інших країн. Адже саме підтримка вітчизняних виробників та сприяння виходу української продукції на нові ринки –  пріоритетні напрямки діяльності палати.

Поділіться корисною інформацією з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *