Українсько-нігерійський форум: новий поштовх до співпраці та інвестицій

Стабільність економіки, високі темпи зростання населення і ранній етап розвитку ринку. Ці фактори зробили Нігерію найпривабливішою країною для бізнесу з усього африканського регіону. Як українським компаніям вийти на цей ринок — обговорили представники бізнесу обох країн на українсько-нігерійському форумі в Торгово-промисловій палаті України 23 травня

До складу нігерійської делегації увійшли представники державних структур, урядів штатів, депутати парламенту, члени торгово-промислових палат та керівники відомих компаній. Очолив делегацію з Нігерії керівник сервісної компанії з іноземної торгівлі та інвестицій Кліф Огбеде. Він наголосив, що серед пріоритетних напрямів двостороннього співробітництва між Україною та Нігерією є розвиток промислового потенціалу та інфраструктури, а також спільні проекти в сферах освіти та відновлювальної енергії:

Історія наших торговельних відносин налічує 25 років. Це говорить про те, що і Україна, і Нігерія зацікавлені у співпраці як на політичному, так і на бізнесовому рівні. Україна — це країна великих можливостей та перспектив. Українські підприємства виготовляють якісну продукцію, яка гідно конкурує з аналогічними товарами по всьому світі. Тому Нігерія прагне подальшого розвитку та пожвавлення бізнес-відносин з Україною і, зі свого боку, готова запропонувати українському бізнесу вигідні умови для співпраці та інвестування

Нігерія запрошує українських виробників

Сьогодні Нігерія є потужним нафтотрейдером. 95% ВВП країни одержується саме за рахунок видобування нафти. Нормативно-правова база і фінансові кошти, що надходять до місцевих бюджетів, дозволяє всім 36 нігерійським штатам країни брати участь у зовнішньоекономічних операціях і проектах з іноземними організаціями.

Це колосальний ринок, що налічує 200 мільйонів споживачів і пропонує безліч перспектив для іноземного бізнесу.

Так, уряд Нігерії розробив ефективну програму для підтримки інвесторів. Для компаній, які зареєстровані та ведуть бізнес у вільних економічних зонах Нігерії, передбачена низка податкових пільг. На суттєві преференції можуть також розраховувати компанії, які інвестують кошти в будівництво, видобуток твердих корисних копалин, а також виробництво сільськогосподарської техніки.

Уряд Нігерії активно залучає іноземних інвесторів для реалізації економічних проектів і за допомогою відкритих тендерів. Тому не дивно, що ця країна щороку викликає чимраз більший інтерес підприємців різних держав.

Важливо, що участь у таких тендерах можуть брати лише компанії, зареєстровані в Нігерії, або іноземні компанії, що мають договір про співпрацю з місцевим партнером.

Кліф Огбеде розповів, що саме аграрний сектор відіграє ключову роль в економіці Нігерії. Виробництво сільськогосподарської продукції в країні чітко розподілене на два напрямки: культури, що вирощуються для внутрішнього споживання, і культури на експорт.

Сьогодні Нігерія — один із головних виробників арахісу, какао-бобів і сої на африканському континенті. Із виробництва какао країна займає 4-е місце в світі, а взагалі — нігерійська продукція у цьому сегменті визнана однією із кращих в світі за показниками якості, — Кліф Огбеде, керівник сервісної компанії з іноземної торгівлі та інвестицій Нігерії

Щодо перспектив для українського бізнесу, то сфера інтересів нігерійських партнерів сконцентрована на співробітництві в будівельному комплексі, взаємному постачанні косметологічної та парфумерної продукції та співпраці в аграрному секторі.

Великою популярністю на нігерійському ринку користуються українські товари харчової промисловості: молочна продукція, зернові культури та олія. Основними товарними групами українського експорту є чорні метали, залізничні локомотиви і тютюн. З Африки ми імпортуємо банани, каву, рис, арахіс та какао-боби.

Представники сільськогосподарських нігерійських компаній розповіли, що нині гостро потребують української пшениці, кукурудзи, гороху, борошна, маргарину, крохмалю та яєць. Є потреба і в українському м’ясі та сирних продуктах.

Існує також перспектива побудови українськими компаніями на території Нігерії потужностей для переробки продукції сільського господарства.

Крім цього, Нігерія зацікавлена в імпорті українських добрив, спеціалізованого устаткування та тракторів.

Учасники зустрічі зауважили, що вже існує зручна система для здійснення торгівлі між підприємцями обох країн. Зокрема, у сфері сільського господарства впроваджений режими податкового сприяння. Це стосується імпорту техніки, технологій та матеріалів, які необхідні для нарощування внутрішнього виробництва цієї продукції.

Інтерес до нігерійського ринку зростатиме

Члени нігерійської делегації звернули увагу на те, що економіка країни щороку диверсифікується, промислова база розширюється. Водночас державна політика країни спрямована на те, щоб прибрати існуючі бар’єри для бізнесу.

Сьогодні в Африці відбуваються серйозні зміни, які зовсім скоро виведуть її на провідні позиції серед континентів  світу. Українські компанії мають знати про ці тенденції. Що стосується безпосередньо Нігерії, то це перспективний ринок, який швидко розвивається в усіх напрямах. Не будемо також забувати, що в Африці проживають 240 тис. випускників українських вишів. Це також значно полегшує можливості для кооперації, — Руслан Гарбар, заступник голови Українсько-Африканської ділової ради

Руслан Гарбар переконаний, що в наступні 30 років Нігерія зможе посісти 3-тє місце у світі за кількістю населення, що також має велике значення для наших експортерів. До того ж на всесвітньому ринку Нігерія та Україна не є конкурентами. Країни взаємодоповнюють одна одну, що також створює особливе підґрунтя для подальшого розвитку торговельних взаємин.

Сьогодні ми вкотре переконалися, що Нігерія зацікавлена в імпорті української продукції. І чим вищий ступінь переробки цієї продукції, тим краще для українського експортера. Ми маємо максимально реалізувати потенціал, а Україна отримає вихід до всіх африканських країн, що відкриє нові можливості для збуту продукції вітчизняних виробників, — Валерій Король, віце-президент Торгово-промислової палати України

Валерій Король додав, що стимулювати розвиток українсько-нігерійських відносин допоможуть бізнес-місії до України і Нігерії, а також проведення спільних зустрічей, конференцій, семінарів та міжнародних виставок:

Нігерійська сторона готова прийняти в себе виставку української продукції, і передусім промислової. І це одне з завдань, над яким треба попрацювати Торгово-промисловій палаті України. Під час сьогоднішнього форуму низка нігерійських та українських компаній дізналися більше одне про одного, домовилися про співпрацю та визначили для себе головні напрямки роботи. Такий формат двосторонніх зустрічей є ефективним для зміцнення бізнес-відносин між країнами

Поділіться корисною інформацією з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *