Як пройшла одна з найбільших виставок – Експо-2017

Понад 100 країн світу представили свої кращі розробки з альтернативних джерел енергії на міжнародній виставці Експо 2017 в Астані. Тисячі інноваційних технологій зацікавили потенційних  інвесторів та в перспективі зможуть залучити додаткові кошти в економіку своєї країни. Як організаторам вдалося провести один із найуспішніших світових бізнес-заходів обговорили учасники підсумкового прес-брифінгу 10 вересня

115 країн світу, тисячі інноваційних технологій, близько 5 млн. відвідувачів

Директор департаменту просування та туризму «Експо 2017» Ален Чайжунусов розповів, що організаторами виставки було проведено масштабну роботу, яка передбачала як безпосереднє будівництво павільйонів, так і популяризацію заходу:

Із просування виставки велика робота була проведена не тільки всередині країни, але і за кордоном. Було задіяно понад  2,5 млрд людей зі всього світу, використані різні ресурси та інструменти

Загалом відповідно до закону про республіканський бюджет, за п’ять років підготовки до проведення міжнародної виставки Експо 2017 було виділено 565,1 мільярда тенге або 2,1 мільярда доларів США. У тому числі з бюджету міста Астани – 1,58 мільярда тенге.

При цьому Експо 2017 отримала на 30 мільярдів тенге більше, ніж Фонд розвитку паливно-енергетичного комплексу країни, а також в три рази більше, ніж сфери промисловості, архітектури та містобудування.

Що стосується міжнародних рекордів, то найдорожчою Експо в історії поки залишається виставка 2010 року в китайському Шанхаї, яка обійшлася країні-організатору в 60 мільярдів доларів. А Експо 2015 року в Мілані коштувала італійському уряду 3,6 мільярда доларів.

Безпека – передовсім

Організатори розповідають, що особливу увагу під час організації та проведення виставки приділяли заходам безпеки.

Усього за 3 місяці за допомогою скануючих пристроїв було оглянуто понад 5000 одиниць транспорту, задіяно понад 3000 співробітників поліції, Міністерства оборони, Комітету з надзвичайних ситуацій і приватної охорони. Інцидентів, які суттєво впливали на безпеку учасників або відвідувачів, нами не було зафіксовано, – директор департаменту безпеки «Експо -2017» Денис Давидов

Неоціненний вклад в успіх Експо 2017 зробили волонтери зі всього світу, які допомагали учасникам та відвідувачам виставки протягом 3 місяців.

На виставці було задіяно 4,5 тисячі, тобто 1,5 волонтерів на кожен місяць. Крім того, працювало 150 супервайзерів, понад 300 тім-лідерів. Всі волонтери працювали на безоплатній основі. Ми забезпечили їм безкоштовне проживання в гуртожитку для студентів Євразійського національного університету імені Гумільова, гаряче харчування, проїзні квитки на громадський транспорт на період проведення Експо. Завдяки проекту Експо на постійній основі було створено близько 50000 робочих місць, – розповів директор департаменту просування та туризму «Експо 2017» Ален Чайжунусов

Він пояснив, що у період проведення виставки волонтери, які вільно володіють трьома мовами, працювали на всіх об’єктах павільйону. Вони також чергувати у лікарнях, поліцейських ділянках, туристичних кіосках і на станції швидкої допомоги.

Усі наші волонтери пройшли повне навчання у сертифікованих тренерів і лекторів, вивчили ази волонтерського руху та діяльності, вивчили техніку переговорів з іноземними гостями, історію міста та Експо, а також пам’ятки Астани, – Ален Чайжунусов

За його словами, на зміну щодня виходили близько 500 волонтерів. Також для волонтерів було розроблено спеціальне екіпірування, у яке увійшли три комплекти футболок, бейсболка, вітровка, рюкзак і термос.

Мотивація для молоді

За словами організаторів, 20 кращих волонтерів за підсумками роботи отримають гранти від міста на річне безкоштовне навчання. Крім цього, на молодих та креативних волонтерів чекають подячні листи, подарунки, призи, електронні книги і багато іншого.

Наймолодшим волонтером стала 15-річна дівчина, найстаршому – за 70 років. Крім молодих людей навчання пройшли 50 дорослих.

Ми залучили не тільки студентів Астани. Наприклад, 24 волонтера приїхали з Китаю. Крім того, 12 італійців, які були волонтерами на міланській виставці, виявили бажання попрацювати на Експо 2017 і приїхали в Астану в кінці червня, щоб допомагати місту, – Ален Чайжунусов

Цифри вражають

За словами організаторів, найбільше гостям Експо сподобалися павільйони зарубіжних держав.

Загалом за весь час проведення виставки її відвідало понад 15 млн 575 тисяч людей. Найбільшою популярністю користувалася сфера «Нур-Алем»: її відвідало 746,5 тисяч осіб. Хоча все ж більшу частину відвідувачів склали уродженці регіонів Казахстану. Їх кількість перевищила мільйон сто тридцять дві тисячі, близько семи тисяч з них – діти.

Крім цього, за підрахунками статистів, 273 тисяч чоловік – туристів, бізнесменів і членів офіційних делегацій, прибуло на виставку із-за кордону. У списку лідерів – громадяни Німеччини та КНР.

За весь час виставки було проведено 1 662 культурно-розважальних, ділових і 79 офіційних заходів. Директор департаменту по роботі з міжнародними учасниками Ілля Уразаков розповів про дуже насичену програму Експо 2017. За його словами, за час проведення виставки урочисто відгриміли 96 національних днів і чотири спеціалізованих заходи міжнародних організацій.

Виставку вшанували своєю увагою 22 перших керівників держави побувало і 80 глав міністерств різного рівня. Також відбулися візити прем’єр-міністрів Італії, Фіджі, ОАЕ, а також президента Польщі Анджея Дуди, – зазначив Уразаков

Проте Експо-2017 – це не лише офіційний захід. У межах виставки три країни організували вернісажі своїх художників. З великим азартом гості Експо спостерігали за футбольними пристрастями: представники павільйонів 22 держав організували свій футбольний турнір.

Експо 2017 став постійним культурним форумом під відкритим небом, – розповів Ілля Уразаков

Прекрасним доповненням до ділової та розважальної програми стала демонстрація кулінарного мистецтва. Понад 12 ресторанів пропонували гостям виставки ознайомитися з шедеврами національних кухонь Італії, та Польщі.

Директор департаменту комерціалізації Даулет Еркімбаев запевнив, що система продажу квитків на Експо 2017 працювала без збоїв:

Ми створили максимально комфортні умови для наших відвідувачів. На 74 гектарах Експо розташовувалися 17 пунктів продажу квитків

Нагадаємо, понад 100 країн світу представили свої інноваційні розробки з відновлюваних джерел енергії на міжнародній виставці Експо-2017, що проходила з 10 червня по 10 вересня в Астані. За словами організаторів, мета виставки – привернути увагу світової аудиторії до рішень та технологій, які забезпечать ефективне управління енергетичними ресурсами, скорочення викидів вуглекислого газу та використання надійних альтернативних джерел енергії. Підготовкою України до участі в Експо-2017 займалися Торгово-промислова палата України, Міністерство економічного розвитку і торгівліта Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.

Поділіться корисною інформацією з друзями: