II Національний форум із підтримки експорту об’єднав ділову спільноту 17-ти країн світу

У Торгово-промисловій палаті України проходить II Національний форум із підтримки експорту, який покликаний шляхом безпосереднього діалогу між експортерами та владою допомогти покращити умови ведення бізнесу в Україні, розширити експортно-імпортні зв’язки та залучити у країну інвестиції.

27-28 квітня за ініціативи Торгово-промислової палати України та за підтримки Кабінету Міністрів України проходить II Національний форум із підтримки експорту. Участь у форумі взяли більше 700 експортерів з усієї України та зарубіжні бізнес-делегації із Польщі, Китаю, Австрії, Індії, Грузії та інших країн. У заході також приймають активну участь експерти у сфері ЗЕД, кредитування, інвестицій, банківської сфери та страхування. За словами організаторів, головна мета форуму – дати поштовх глибокому реформуванню економіки та усіх сфер, що стосуються експорту.

“Уряд України продовжує роботу зі створення в Україні інтегрованої системи державної підтримки експорту, але у цій сфері ще слід багато чого зробити. Бізнес чекає на більш рішучі дії від влади з точки зору підтримки експорту. Хочу наголосити, що цей захід було ініційовано широкими колами бізнес-середовища. І не даремно у цій залі зібрались керівники та представники центральних органів влади, голови комітетів ВРУ, представники громадських організацій, іноземні партнери та представники малого та середнього бізнесу. Я впевнений, що форум допоможе виявити усі проблеми та бар’єри, з якими стикається бізнес при виході на зовнішні ринки” – наголосив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Під час свого виступу голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк розповів про основні чинники, які стримують розвиток експортної діяльності в Україні.

“На жаль, експорт за останній час різко впав. Ще в 2014 році товарний експорт складав 54 млрд доларів, у 2015 році – це вже 38 млрд доларів. Таким чином ми втратили 16 млрд товарного обсягу. Це колосальні цифри. Це свідчить про те, що в Україні відсутня дієва система державної підтримки експорту, яка б дозволила допомогти підприємцям переорієнтуватися з російського ринку на нові ринки. Сьогодні Україна є однією з трьох країн світу, які досі не зняли санкції з Ірану, хоча Іран – це величезний ринок, куди сьогодні успішно виходять наші конкуренти. Крім цього, нам потрібно негайно забезпечити нормальну систему кредитування принаймні для виробничого сектору економіки та нормальні податкові умови роботи в Україні. До того ж сьогодні тільки два відсотки ресурсів, які нам виділяє ЄС, йдуть на потреби реального сектору економіки. Ці питання надзвичайно важливі та потребуть вирішення” – зазначив Віктор Галасюк.

Велику увагу під час обговорення актуальних проблем для бізнесу учасники форуму приділили питанню корупції в держорганах. Заступник бізнес-омбудсмена Тетаня Коротка розповіла, чим офіс омбудсмена може сприяти українським експортерам.

“Звичайно, наш офіс не має таких повноважень, щоб ініціювати додаткову допомогу для бізнесу, але ми можемо зменшити ті перешкоди, які супроводжують бізнес на етапі вироблення та просування товарів на міжнародні ринки. Ми можемо допомогти вирішити питання стосовно корупції на кордоні, у митних органах, з якими дуже часто стикаються експортери. На сьогоднішній день нами підготовлені рекомендації стосовно усунення цих перешкод, які представлені уряду України”, – сказала Тетяна Коротка.

Учасники форуму також обговорили питання дерегуляції, можливі шляхи виведення українських експортерів на зовнішні ринки, динаміку експорту товарів до країн ЄС, а також можливість збільшення обсягів квот на експорт української продукції до ЄС та зменшення тарифних ставок на неї. Крім цього, дві панелі форуму присвячені розвитку українсько-китайських відносин. Зокрема, в аграрній сфері та в рамках ініціативи “Великий шовковий шлях”.

“Китай розглядає Україну як серйозного та перспективного партнера. Звичайно, поки що результати та показники нашої спільної роботи далекі від бажаних. Тому я пропоную планувати наше співробітництво на стратегічному рівні. Давайте знайдемо те, що нам представляє взаємний інтерес. Для цього я, у першу чергу, пропоную зробити велику роботу по створенню зони вільної торгівлі. Це дасть нам змогу плідно співпрацювати і зрозуміти, де ми можемо пропонувати свої послуги українським партнерам, а де українські партнери зможуть пропонувати свої послуги нам. Я б хотів “виховувати” хороші проекти. У нас різні культури, різні системи, але нам потрібно робити проекти, які зацікавлять бізнесменів Китаю та України. Тим більше, що я бачу безліч можливостей для нашого співробітництва”, – наголосив Надзвичайний і Поважний Посол КНР в Україні Чжан Сіюнь.

Усі питання, які були винесені на обговорення учасників форуму, були вкрай важливими для українського бізнесу. Тому захід зібрав дуже велику кількість представників бізнес-середовища України. Усі пропозиції та рекомендації, які були озвучені під час форуму, будуть передані уряду та органам виконавчої влади. Українські підприємці сподіваються, що їхній голос буде почуто і завдяки спільним зусиллям із владою їм вдасться вийти на міжнародні ринки та покращити інвестиційний клімат країни.

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *