До України приїдуть найвідоміші письменники світу

Наступний конгрес міжнародного ПЕН-клубу пройде в Україні. Про це повідомляє Лівий берег.

Про це повідомив у facebook український письменник і публіцист, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук.

“На конгресі міжнародного ПЕН у Галісії ми з Андрієм (письменник Андрій Курков, – ред.) таки домоглися офіційного рішення проводити наступний конгрес в Україні. Як на мене, це значно важливіше за Євробачення”, – написав він.

ПЕН-клуб – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі та інтелектуальної співпраці письменників усього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в’язниці, а часом і вбивають за їхні погляди.

Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

Назва клубу – ПЕН – це абревіатура від англійських слів “Poets, Playwrights, Essayists and Novelists” – “поети, драматурги, есеїсти, романісти”, які складаються в слово “pen” – ручка для письма.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Цього року конгрес ПЕН-клубу проходив в Іспанії. Наступний відбудеться у вересні 2017 року. В якому саме українському місті пройде захід, поки що не відомо.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *