Автострахування по-новому: що змінилось для автомобілістів

Від початку грудня цього року для учасників ДТП змінились система виплат страхових коштів. Про це повідомляє Канал 24. 

Чинності набули нові правила, за якими потерпілий має звертатися за відшкодуванням не до страховика винуватця аварії, а до свого. Аналогічні системи діють у багатьох країнах Європи, приміром, У Франції, Бельгії, Іспанії та Польщі.

Віце-президент СК “АХА Страхування” Максим Межебицький в коментарі сайту “24” наголошує: в березні цього року 17 страхових компаній-лідерів ринку підписали угоду про пряме врегулювання, але можливим впровадження механізму стало тільки з 1 грудня 2016 року, після отримання дозволу Антимонопольного комітету України.

На сьогодні, за словами Межебицького, сукупна частка компаній-учасників угоди становить близько 50% за кількістю проданих полісів. Таким чином, у клієнтів цих страховиків ймовірність потрапляння в ДТП з другим учасником, застрахованим в компанії, яка також бере участь в угоді, становить ті ж 50%.

Перевагами таких змін є істотне скорочення терміну виплат. Так, якщо зараз середній термін виплати з ОСЦПВ (обов’язкового страхового полісу для власників транспортних засобів в Україні) становить 120-130 днів, то в разі прямого врегулювання клієнти отримають виплату за 1-2 тижні, додає Максим Межебицький. Власник полісу ОСЦПВ за механізмом прямого врегулювання буде звертатися до компанії, в якій він придбав поліс, а, отже, буде впевнений у сервісі та гарантії виплати.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *