Експорт послуг планують спростити – законопроект

До Верховної Ради внесено законопроект №4496 “Про внесення змін до деяких законів щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг”, пише ЮрЛига.

Головна мета законопроекту – спростити процедуру укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасувати валютний контроль для операцій з експорту послуг.

Зокрема планується:

  • виключити положення, що стосується контролю повернення валютної виручки при експорті робіт (послуг), прав інтелектуальної власності. Тобто, контроль за поверненням валютної виручки буде здійснюватися виключно щодо експорту продукції;
  • впровадити укладання експортерами зовнішньоекономічних договорів (контрактів) не тільки в письмовій формі, а й у електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу);
  • встановити заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову у тому випадку, якщо вони оформлені англійською. Це має сприяти інтенсифікації укладення угод резидентами, так як можливості комерційних банків забезпечити переклад документів набагато ширше, ніж у представників малого та середнього підприємництва.
  • Визнавати інвойс (рахунок) первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Пропонується затвердити, що рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналога власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису, електронного підпису одноразовим ідентифікатором.

Автори законопроекту зазначають, що вищевказані зміни збільшить обсяг експорту послуг та спростить ведення підприємницької діяльності для малого та середнього бізнесу.
Читайте також: Країни Вишеградської четвірки поділилися своїм досвідом розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *