Лондонський антикорупційний саміт: нові подробиці

Як відомо, через місяць після офшорних скандалів Британія зібрала саміт, аби домовитись про глобальну війну з корупцією.  Деофшоризація бізнесу,  посилення відповідальності за несплату податків – такий основний лейтмотив  Міжнародного антикорупційного заходу,  що стартував у Лондоні, передає 5 канал

До  півсотні країн-учасників саміту, прагнучих виробити спільні правила прозорого ведення бізнесу, приєдналась і українська делегація на чолі з міністром юстиції Павлом Петренком. Британський прем’єр –міністр, якого теж вважають опосередковано причетним до панамського скандалу, запропонував виписати єдині правила для ведення прозорого бізнесу, які допоможуть “вивести на чисту воду” товстосумів, що не звикли сплачувати податки до державної скарбниці. “Потрібно викорінити корупцію з уряду, бізнесу і навіть спорту. Все більше країн дають інформацію про сплату податків і про власників бізнесу”, – зазначив він.

“Ми не маємо залишити корупції жодного шансу – підкреслив у своєму виступі держсекретар США Джон Керрі. –  Люди вважають,  що це неможливо.  Наша мета –  довести протилежне”. Даючи інтерв’ю журналістам, очільник української делегації міністр юстиції Павло Петренко запевнив,  що Україна має чим поділитися в питаннях боротьби з корупцією. Вона запровадила систему електронних закупівель “Prozoro”, яка зекономила державі мільйони гривень, Україна також оприлюднює інформацію про кінцевих власників бізнесу, яка в окремих європейських країнах  до цих пір закрита. Європейські донори, що фінансують українську програму боротьби з корупцією, готові збільшити фінансову допомогу, якщо переконаються у подальшому прогресі.

Читайте також: Країни Вишеградської четвірки поділилися своїм досвідом розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *