На Київщині розпочато глобальний аудит усіх приватних об’єктів соціального типу

На Київщині розпочато глобальний аудит усіх приватних об’єктів соціального типу, в яких перебувають люди літнього віку, діти, хворі, які проходять курс оздоровлення чи реабілітації, та ін. Масова перевірка таких закладів буде проведена у найближчі кілька днів і вже до четверга керівники районів відзвітують обласному керівництву про їх стан і придатність до експлуатації. Про це голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук повідомив сьогодні на брифінгу, йдеться на офіційному сайті Київської ОДА

«Президент України  Петро Порошенко особисто доручив мені як голові Київської ОДА взяти під контроль ситуацію, що склалася у зв’язку із пожежею у пансіонаті у Броварському районі. Усі, хто винен у трагедії, в якій загинуло 17 осіб, мають понести відповідальність. Тому починаючи з раннього ранку учорашнього дня, у нас запрацювали оперативні штаби (обласні і районні), які разом із представниками ДСНС, СБУ, Нацполіції, прокуратури розслідують інцидент і працюють над тим, щоб упорядкувати систему функціонування таких закладів. Ця проблема виникла у Київській області, однак стосується вона всієї України. І вже на обласному рівні ми розпочали глобальний аудит усіх приватних соціальних об’єктів, який покаже їх стан і придатність до функціонування. Чекаю звіту по цьому питанню від районних керівників та відповідних комісій до четверга», – зазначив Максим Мельничук.

Керівник області повідомив, що 13 осіб, яких врятували під час пожежі, були перевезені до соціального закладу у Вишгородський район. Нині для них підшуковують інший пансіонат. За його словами, родини 17-ти загиблих не будуть залишені без опіки та підтримки (у разі такої необхідності). Допомога буде надана і в організації поховальних процесій, і в плані медичного супроводу.

Як розповів т.в.о. начальника ГУ Національної поліції у Київській області Дмитро Головін, на Київщині працює понад 40 приватних будинків для престарілих. Усі вони будуть ретельно перевірені. Щодо власника згорілого будинку у Броварському районі Олега Дмитренка, то сьогодні йому повідомлять про підозру.

“У ГУ Нацполіції Київської області було відкрито кримінальне провадження за статтею 270 ч. 2 КК “Порушення встановлених правил пожежної безпеки”. Термін за дане порушення – від 3 до 8 років позбавлення волі. Сьогодні громадянину Дмитренку буде оголошено про підозру за ст. 270 ч. 2, сьогодні або завтра ми будемо звертатися до суду для обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – заявив Дмитро Головін.

За його словами, на сьогодні призначено понад 25 експертиз, вже допитано понад 26 осіб.  Проводяться обшуки, вилучено різні документи для вивчення. Він також повідомив, що цей підприємець займається подібною діяльністю близько 5-6 років.

У свою чергу, начальник ГУ ДСНС України у Київській області Василь Слободяник поінформував, що громадянин Олег Дмитренко має на території Київської області ще вісім 8 закладів аналогічного типу. Василь Слободяник також акцентував на проблемі у законодавчій базі, через яку органи ДСНС та різних силових підрозділів не мають законодавчих важелів для здійснення перевірки приватних закладів соціального типу. Він також озвучив кілька пропозицій. Зокрема, органам місцевого самоврядування потрібно здійснити моніторинг відповідних об’єктів. Необхідно зобов’язати голів РДА, міськвиконкомів провести роботу, спрямовану на виявлення подібних об’єктів з подальшим наглядом щодо безпечного їх утримання. Також варто ініціювати обстеження діючих закладів на предмет дотримання ними всіх норм утримання. За результатами перевірок необхідно усунути всі виявлені недоліки. Окрім того, за словами Василя Слободяника, потрібно ініціювати внесення змін у законодавчі акти, які регламентують діяльність таких установ.

Читайте також:

На оздоровлення дітей КМДА цьогоріч виділила 43,5 млн грн.

Україна розпочала антидемпінгове розслідування щодо дешевих російських солодощів

 

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *