Обшук у ТПП України спровокував міжнародний скандал

21 березня 2016 року стало для Торгово-промислової палати України днем несподіванок та парадоксів. У цей день проходило закрите засідання круглого столу, на якому народні депутати, представники громадських організацій та бізнес-асоціацій не тільки України, а й інших країн-партнерів, обговорювали результати Українського форуму бізнесу та шляхи реальної взаємодії  між бізнесом, міжнародними організаціями та державними органами влади.

Проте учасники цього надзвичайно важливого заходу стали свідками показового обшуку за участі Податкової міліції Шевченківського району столиці, який одночасно проходив у приміщенні палати. При чому, зі слів очевидців, податківці вривалися до палати дуже агресивно – ламали двері сокирою, із застосуванням сили витягали з робочих місць в коридор працівників  Палати, погрожували розправою навіть журналістам. Дозвіл на проведення обшуку дала суддя Голуб Шевченківського райсуду столиці.

Що цікаво, що рік тому, по цьому ж кримінальному провадженню слідчі вже вдиралися до палати з обшуком, внаслідок чого вивезли майже повний вантажний автомобіль документів Палати. Не минуло й року, як слідчі знову штурмують палату і знову вигрібають документи. Годі й казати, що для ТПП України, яка публічно звітує про свою діяльність, нічого не приховує і щомісяця надає слідчим все, що ті вимагають, обшук став неприємним несподіваним сюрпризом. Для чого з сокирою у руках вдиратися до громадської організації? Відповідь проста – це була акція залякування, яка не обмежилася територією Києва. Засланці податкової міліції стали ходити по керівниках регіональних торгово-промислових палат і повідомляти їх про події в Києві та натякати, що таке станеться і з ними, якщо ті не виберуть своїм керівником відомого рейдера із провладного пула.

Але, не дивлячись на цей сумний факт, засідання круглого столу все-таки відбулося. Слід зазначити, що учасники зустрічі дуже гостро відреагували на те, що найбільша бізнес-асоціація України вже вдруге за останні півтора місяця потерпає від обшуків.

“Ми ж розуміємо, що сьогодні комусь хочеться захопити ТПП, це є рейдерська атака. Вже дуже багато писали про це, і ми знаємо замовників. Це те, що робить, на жаль, Адміністрація Президента замість того, щоб допомагати економіці підніматися з руїн, вони зараз займаються рейдерством”, – наголосив Сергій Тарута, народний депутат та спів-ініціатор об’єднання “Українська Бізнес Ініціатива”.

Одним із головних напрямів дискусії було вирішення питання про налагодження ефективного діалогу між громадськими бізнес-організаціями і органами державної влади. Але, конкретний приклад, з яким стикнулися учасники круглого столу і обшуку в ТПП України, підтвердив той факт, що громадські організації підприємців піддаються тиску з боку держави.

“Я впевнений в тому, що не припустимо, виходячи з тих чи інших особистих кон’юнктурних цілей, формувати умови тиску на  громадські організації. Я впевнений, що мова повинна йти про дуже важливу необхідність зміцнення громадянського суспільства в Україні, самоорганізації громадян. На жаль, величезна кількість політичних партій перетворились в бізнес-проекти, і те, що сьогодні ми знаходимось в глибокій системній кризі, є наслідком, в тому числі і  відсутності необхідного впливу громадянського суспільства на державу і владу. Тому, спроба тиснути на громадські організації, в тому числі і через використання силових правоохоронних структур, – це абсолютно не припустимо і не відповідає критеріям демократично-правової держави”, – зазначив Анатолій Кінах, народний депутат та президент Українського союзу промисловців і підприємців.

Крім того, численні обшуки та утиски Торгово-промислової палати України, яка сьогодні втілює весь потенціал вітчизняного бізнесу, дуже непокоять міжнародних інвесторів та партнерів, котрі готові консолідуватися задля підвищення рівня підприємництва в Україні та євроінтеграції бізнесу. Зокрема, про це після круглого столу заявив представник Бундестагу (однопалатного органу народного представництва Федеративної Республіки Німеччина) Карл-Георг Вельманн.

Ми підтвердили свою позицію щодо реформ в Україні і чітко наголосили на тому, що Федеральний уряд Німеччини буде допомагати Україні на європейському шляху. На засіданні ми вели мову щодо так званого “плану Маршала” для України, а також про  те, що треба робити набагато більше. Треба робити все,  щоб унеможливлювати подібний тиск держави на бізнес і треба знати, що такі випадки дуже уважно беруться до уваги у Берліні та інших європейських столицях”, – наголосив Вельманн.

За лаштунками його коментаря залишився дуже неприємний факт: Бундестаг пропонував свої інвестиції і підтримку підприємцям України, в тому числі і фінансову. Але після побаченого свавілля з боку правоохоронців у приміщеннях найпотужнішої бізнес-асоціації України, міжнародні інвестори ставлять логічне запитання: а яким чином, в цьому варварському середовищі гоблінів з сокирами, зможе вижити і заробити іноземний інвестор?!

[huge_it_slider id=”14″]

Сьогодні, численні випадки рейдерських захоплень, які сколихують не тільки Торгово-промислову палату України, а й інші бізнес-осередки нашої держави, наносять серйозний удар по іміджу України, а іноземні партнери, які допомагають розвивати здоровий бізнес-клімат в Україні, на власні очі побачили, як держава насправді ставиться до підприємців.

“Сьогодні відбулися дві цікаві події в палаті. Перше – сьогодні зібрались великі громадські організації  для того, щоб обговорити питання як розвивати  бізнес в державі. Але, на жаль, всі ці люди зіткнулися з агресією проти ТПП України, вони побачили поліцейських, озброєних пістолетами, вони побачили закриті двері, в які потрібно було стукати, вони побачили силовиків, які проводили обшук в палаті, відбирали в людей телефони, виганяли їх із власних кабінетів, ламали двері. І за круглим столом задали резонне питання: якщо бізнес-асоціація, найбільша  в Україні, не може захистити себе від таких нападів, то як це може зробити звичайний німецький інвестор в будь-який інший європейській країні? Що стосується самого обшуку. Зрозуміло, що обшук був проведений на підставі рішення суду, але підстави для такого обшуку були абсолютно надуманими,  оскільки всі документи, які просила податкова служба, були їм передані  неодноразово, крім того, по цій кримінальній справі в травні минулого року відбувся масштабний обшук саме в цих приміщеннях. Тобто, це – процесуальний терор, який проводить податкова служба, виконуючи замовлення політичного керівництва, яке хоче змінити керівництво ТПП України і посадити на їх місце своїх людей. Тому, щоб це все припинити, я вважаю, що необхідна не тільки професійна допомога адвокатів, а й допомога громадських організацій, про що сьогодні і говорилося за круглим столом”, – зазначив адвокат ТПП України Денис Ципін.

Краще один раз побачити, ніж багато разів прочитати або почути про свавілля рейдерів і їх посіпак у лавах правоохоронців і навіть у високих державних кабінетах. Чиновники, свідомо чи через фінансові злидні, знищують будь-яку незалежність і самоврядність підприємців. Сьогодні Торгово-промислова палата України і підприємці тримають удар від рідної держави, яка на словах декларує всіляку підтримку, а насправді руйнує залишки вітчизняного бізнесу. Якщо країна та її керманичі намагалися досягнути днища і відштовхнутися від нього, то їм це вдалося. Тепер разом треба рухатися у зворотному напрямку – догори, де незалежна правова, соціальна держава віддає шану підприємцям, всіляко їх підтримує, щоб ті будували її добробут і забезпечували спокій і стабільність. Далі буде…

 

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *