Новий порядок розміщення вивісок. Як заявити про себе і не порушити закон?

#закон

На українську столицю чекає оновлення. Стало відомо, що незабаром у Києві приведуть до ладу всі вивіски на фасадах будівель. Як виглядатиме місто і чого тепер не можна розміщувати? Чи потрібні дозволи, якими можуть бути вивіски?

Знедавна у столиці було дві найбільші біди — діяльність «Київавтодору» і засилля вивісок. Оскільки інформаційні вивіски — не одне і те саме, що й зовнішня реклама, їхні власники вільно і цілком безкоштовно використовували фасади міських будівель.

Соцмережі рясніють колажами на доказ того, як би виглядав Київ, якби не триповерхові вивіски на кожній споруді. При цьому активісти неодноразово самотужки ліквідовували кричущі банери ресторанів, салонів і туристичних агенцій.

Нововведення торкнулися всіх районів міста, а особливо суворі вимоги — до історичної його частини

У КМДА вирішили привести фасади до ладу і затвердили новий порядок розміщення вивісок, і тепер усі зобов’язані дотримуватися цих норм.

Зміни стосуються всіх районів Києва, а в історичному центрі міста умови розміщення — найвибагливіші.

Всі вулиці, розміщення вивісок на яких буде обмежено, можна дізнатися вже зараз. Це, зокрема, Подільський, Шевченківський та Печерський райони столиці.

Можна Не можна
Біля входу до приміщення (приміром, збоку від дверей) На фасаді вище першого поверху
Над дверима, вікнами і вітринами На ще не введених в експлуатацію будинках
Між дверними та віконними отворами На балконах
Між вікнами або дверима на першому поверсі Якщо вивіска закриває перила, решітки і балюстради балконів
Між вікнами першого і другого поверхів, якщо центральна горизонтальна вісь вивіски знаходиться не вище горизонтальної вісі центрального міжвіконня Якщо вивіска закриває назву вулиці, табличку, що засвідчує архітектурну пам’ятку або місце знаходження елементів мереж інженерних комунікацій
У спеціально передбачених проектом будівлі нішах та площинах для вивіски Як «біжучі стрічки», світлові табло і монітори, вивіски з пульсуючою підсвіткою (стосується тільки історичного центру міста)
У вікнах і вітринах та на прозорій частині дверей, якщо вивіска займає не більше 30% площі Закривати вікна та вітрини на понад 30%
Якщо вхід спільний для декількох закладів, вивіски мають бути на однакових табличках і однакового розміру, але обов’язково до 0,3 кв.м. і безпосередньо поруч зі спільними дверима. Такі вивіски мають бути з одного матеріалу та розташовуватися праворуч чи ліворуч від спільних дверей

Відтепер розміри вивісок регламентовані

Розміри вивісок повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду та його елементів
Вивіска не повинна виходити за межі приміщення, в якому здійснює діяльність власник вивіски
Відстань від площини фасаду до лицевої поверхні вивіски не повинна перевищувати 20 см
Вона повинна враховувати розмір і місце розташування уже встановлених на будинку вивісок

Форма вивіски тепер також має значення

Геометричної або іншої форми, що розміщується паралельно до фасаду, з нанесенням зверху або прорізаним зображенням чи написом. В історичному центрі площа вивіски повинна бути до 0,5 м кв.
У вигляді напису чи зображення на безкольоровій площині (приміром, на склі чи акрилі) плоскими, об’ємними чи гравірованими буквами
У вигляді шрифтового напису по тиньку, художнього розпису по тиньку (фрески), мозаїки, вітражу, що розміщуються на вітрині чи дверях, кам’яній, дерев’яній або металевій плиті з різьбленим або гравірованим написом чи зображенням, рельєфу, вирізьбленого в тиньку, попередньо нанесеному різнокольоровими шарами
Вивіска може бути у вигляді окремих об’ємних літер, прикріплених до спільного каркасу чи іншого профілю, пофарбованого в колір фасад (для довгих написів)
У вигляді окремих об’ємних літер, прикріплених безпосередньо на фасаді (рекомендовано для коротких написів)
 У вигляді світлових носіїв, що формують напис чи зображення

Освітлення можна вмикати одночасно з вуличним, при цьому кабелі мають бути непомітними

Тепер освітлення треба буде вмикати тільки з настанням сутінок одночасно з вуличним освітленням. Світло вивіски не повинно засліплювати учасників дорожнього руху і освітлювати вікна житлових будинків

При цьому кабелі живлення світлових елементів і сигналізації мають бути вмонтовані в короби кольору фасаду, або прикріплені так, щоб бути непомітними для пішоходів.

А от вивіски установ, організацій і підприємств, що працюють удень, можуть бути виконані без освітлення.

Власникам вивісок більше не потрібно просити дозвіл

Натомість підприємець може спочатку встановити вивіски відповідно до нових вимог, а після цього протягом 10 днів подати документи на внесення вивіски до реєстру. Демонтувати вивіски можуть тільки якщо вона не відповідає новим вимогам або ж бізнесмен затягнув із поданням документів.

У Київраді зазначають, що новий порядок значно зменшить залежність бізнесу, адже порядок подачі документів, необхідних для вивіски, суттєво спростився.

Нові правила містять вичерпний перелік вимог до вивісок і документів, які потрібні для розміщення. Це добре для бізнесу, адже всі правила чітко прописані, чиновники не зможуть самовільно встановлювати вимоги та необґрунтовано дозволяти чи забороняти вивіски, — Тетяна Журавель, юрист ЮК «Центр Конфліктології і Права»

Поділіться корисною інформацією з друзями: