Що робити, якщо викрали ваш автомобіль? 5 порад, як цьому запобігти

#авто

Якщо ви не знайшли своєї автівки там, де її залишили – на рахунку кожна хвилина. Саме від оперативності ваших дій залежать, наскільки швидко ви знайдете автомобіль

Що робити, якщо вкрали авто

Якщо ви не знайшли своєї автівки там, де залишили її, відразу телефонуйте до поліції. Запитайте, чи не лічиться ваше авто у списку евакуйованих – можливо, ви залишили його в неналежному місці. Якщо диспетчер не знайшов номера в базі, скоріше, найгірші побоювання підтвердяться. Але це все ще не привід панікувати.

1. Розкажіть диспетчеру, де саме ви залишили авто, колір та особливі відмітки, кількість бензину в баку на момент викрадення. Це допоможе скласти повну картину та негайно розпочати пошук. Далі вас попросять залишатися на місці та чекати на поліцію.

2. Під час очікування не марнуйте часу та пошукайте, де могла би розташовуватися камера зовнішнього спостереження. Зазвичай, камери є в кафе, ресторанах, банках і бутиках поблизу. Запитайте в персоналу закладу, чи не охоплює їхня камера потрібної вам території. Якщо так – повідомте про це поліцейських, вони зможуть отримати відеозапис.

3. Поговоріть із персоналом прилеглих закладів – можливо, хтось бачив акт крадіжки. Пам’ятайте: чим більше інформації ви зберете, тим більша ймовірність повернути автомобіль.

4. Якщо машина обладнана системою супутникової сигналізації, зв’яжіться з диспетчером і повідомте про викрадення авто.

5. Якщо ваш автомобіль застрахований (а інакше й бути не може), зателефонуйте до страхової і також повідомте про викрадення автомобіля. Оператор має роз’яснити, як вам діяти далі та які збирати документи, щоб отримати страховку в разі, якщо автомобіль не знайдуть.

Тому не залишайте страхові документи в бардачку автомобіля – це ускладнить процес отримання компенсації.

6. Коли приїде поліція, детально опишіть ситуацію та розкажіть усе, що вдалось з’ясувати.

7. Після первинних оперативно-слідчих заходів вас, швидше за все, направлять до найближчого відділення поліції для складання офіційної заяви. З’ясуйте, хто буде розслідувати цю справу та візьміть у співробітника поліції контрольний талон.

Офіційна заява послужить своєрідною гарантією того, що страхова компанія не відмовить у виплаті відшкодування.

8. У заяві вас попросять вказати контактні дані (прізвище, ім’я, по батькові, адресу), реєстраційний номер, марку й колір викраденої машини. Також у заяві будуть наступні питання:

  • коли, де і в кого ви придбали авто
  • хто, крім вас, мав право керування машиною, тобто чи була оформлена довіреність на іншу людину, в кого знаходилися дублікати ключів
  • пробіг автомобіля та кількість палива в баку на момент зникнення
  • чи втрачали ви коли-небудь документи на машину
  • яка сигналізація встановлена, якщо встановлена взагалі
  • мітки (якщо такі є) на основних деталях і агрегатах: де й коли їх наносили

Також до особливих прикмет відносять марку та модель автомагнітоли (колонок, підсилювачів), аерографію, подряпини та інші пошкодження кузова, його ремонт (фарбування, видалення вм’ятин). Крім того, важливо згадати, які речі або предмети знаходилися в салоні та багажнику.

9. Потім із довідкою про факт звернення до поліції та ключами від автівки вирушайте до страхової, щоб скласти заяву. Необхідно зробити це якнайшвидше. Якщо поліція не знайде ваш автомобіль протягом кількох місяців та закриє справу, вам буде відшкодовано компенсацію, згідно вашого страхового полісу.

Як карають крадіїв автівок в Україні

За статистикою останнього року, в Україні знаходять лише третину вкрадених автівок. Зазвичай поліції вдається затримати викрадений автомобіль по гарячих слідах, якщо повідомлення надійшло швидко, автомобіль має особливі прикмети та поліції відомо, скільки бензину було в баку на момент крадіжки. Адже так можна значно звузити зону пошуку протягом перших півгодини і оперативно розставити пости в потрібних точках міста.

Поліція має внести викрадений автомобіль до реєстру й розпочати розслідування протягом 24 годин з моменту повідомлення.

Згідно статті 289 Кримінального кодексу України, за викрадення автомобілю передбачене покарання від 1000 неоподаткованих мінімумів доходів або позбавлення волі строком від 3 до 5 років, — Катерина Коваленко, адвокат

Якщо зловмисник скоїв подібне вперше та добровільно зізнався в крадіжці, повернувши авто без жодних пошкоджень і компенсувавши збитки, він звільняється від відповідальності.

Після викрадення зловмисники часто телефонують потерпілому з пропозицією повернути автівку за 10% вартості. Про такі випадки необхідно негайно повідомити в поліцію та діяти згідно їх розпоряджень.

За даними Інтерполу, у світі викрадають автомобілі кожні 10-20 секунд, або близько 3 млн машин на рік. Сукупно світовий ринок продажів викрадених авто щорічно досягає близько $15-20 млрд.

5 порад, як запобігти викраденню автомобіля

1. Обладнайте автомобіль не тільки сигналізацією, але й механічним засобом проти крадіжок, наприклад, блокуванням перемикання коробки передач. 100-відсоткової гарантії це не дасть, але ступінь ризику знизить, бо ускладнить зловмиснику крадіжку і забере більше часу.

2. Обов’язково придбайте страховий поліс на випадок крадіжки.

3. Перепишіть та зберігайте при собі максимально повні дані своєї автівки, зокрема заводські номери двигуна й кузова,щоб не шукати і не згадувати при оформленні факту викрадення.

4. Користуйтеся послугами гаражів та стоянок під охороною, не паркуйтеся під будинком та біля під’їзду.

5. Не залишайте авто без нагляду відкритим та не провокуйте злочинців цінними речами, залишаючи їх у салоні.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *