Що робити, якщо ви виявили фальшиву банкноту в своєму гаманці?

Українці все частіше знаходять у своїх гаманцях фальшиві купюри. Ми поцікавились, як не стати жертвою такої ситуації та що все-таки робити, якщо натрапив на підроблені гроші

Як розповідають правоохоронці, найчастіше підробляють купюри 100, 200 та 500 гривень.

Якщо ви невпевнені в якості купюри, спробуйте порівняти її з іншою, але оригінальною банкнотою. Так, зверніть увагу на якість паперу, наявність водяних знаків, колір фарби та розмір.

За умови, якщо ви все-таки виявили підробну купюру в своєму гаманці, по-перше, повідомте про це правоохоронні органи в усній або письмовій формі. Обов’язково детально розкажіть, за яких умов ви отримали несправжні гроші: де, у який час, від кого, за яких умов, особливі прикмети збувальника, можливе місце його знаходження, напрямок пересування, транспортний засіб, інші предмети, товари та речі, що мають відношення до події.

Співробітники міліції радять по можливості запам’ятати інших осіб, які були свідками інциденту, та які в подальшому підтвердять зазначені дії, чи нададуть додаткову інформацію, необхідну для розкриття злочину.

Також ви маєте зберегти купюру в тому вигляді, у якому ви її отримали, до прибуття правоохоронців, і надати реквізити купюри і вказати особливості, що викликали сумнів у її справжності (номінал, серійний номер, рік емісії, дефекти фізичного або хімічного походження).

Як розповідаєадвокат Катерина Коваленко, за фальшивомонетництво передбачається кримінальна відповідальність. А саме, відповідно до  ст. 199 Кримінального кодексу України “Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей” особа може нести відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років.

За словами юриста, відповідальність нестиме й та особа, яка випадково отримала підроблену купюру, але замість того, щоб повідомити про це правоохоронні органи, намагається «спихнути» фальшиву банкноту. Такі дії теж кваліфікуватимуть за ст. 199 КК України як збут підробленої валюти.

Адвокат також розповіла, чи можна повернути свої гроші, якщо вас обдурили  та підсунули фальшиві.

Якщо буде встановлено особу, яка вчинила злочин, по факту збуту підробленої валюти, і слідчий визнає вас потерпілим в рамках кримінального провадження, то ви маєте право подати цивільний позов в рамках цього кримінального провадження. У такому випадку, можливо, винна сторона самостійно захоче з вами примиритися та повернути вам вже не фальшиві гроші, – наголошує Катерина Коваленко.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *