Як боротися з сусідами, які смітять у під`їзді?

Адвокат Катерина Коваленко допомагає вирішити конфлікт із сусідами-сміттярами

Сусіди та їхні гості смітять на сходовій клітці у під’їзді, ігноруючи зауваження? Професійний адвокат відповідає на питання як заборонити сусідам смітити, на які закони посилатися та куди звертатися по допомогу.

У Житловому кодексі України, що “громадяни зобов’язані забезпечувати збереження житлових приміщень, бережно ставитися до санітарно-технічного та іншого обладнання, до об’єктів благоустрою, додержувати правил утримання жилого будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, дотримуватися чистоти і порядку в під’їздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках та в інших місцях загального користування”.

Також на території міст діють Правила благоустрою, прийняті місцевою владою. У них, зокрема, розписано, куди і в який термін повинен бути вивезене будівельне сміття, як утилізується великогабаритне сміття.

Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, навколобудинкових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, — роз`яснює адвокат Катерина Коваленко

За порушення санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, прибудинкових територій і т.д. передбачається штраф від 17 до 51 гривень. А за складування будівельного сміття порушнику доведеться викласти від 340 до 1360 гривень.

Шлях №1 – мирне вирішення проблеми

Звісно, лаятися із сусідами – не вихід. Тим паче, що в майбутньому можуть виникнути різні ситуації: ви звернетеся до них по допомогу або дитина раптом забуде ключі. Та й погрози чи скандали не завжди допомагають домогтися результату. Спочатку варто спробувати домовитися. Найкраще – запросити до бесіди й інших мешканців будинку, незадоволених сміттєзвалищем у під’їзді.

Шлях №2 – жорсткі заходи

Якщо мирним шляхом домовитися не вдалося, спочатку треба звернутися зі скаргою до ЖКГ.

Працівники ЖКГ мають прибути за відповідною адресою, скласти адміністративний протокол, який потім надсилається до районної адміністрації, до комісії. Якщо сміття не буде вивезене у визначений термін (зазвичай, 3 дні), тоді накладається штраф до 1700 гривень.

Якщо ж і це не зарадило конфлікту, зверніться із заявою до дільничого інспектора.
Дільничний інспектор прибуває на місце події, фіксує порушення, опитує вас як заявника, опитує свідків, якщо вони є, та складе на сусідів протокол, — зауважує Катерина Коваленко
 Після чого сусіди повинні прибрати сміття. Якщо вони цього не роблять, протокол направляється до суду. Останній накладає штраф.
Поділіться корисною інформацією з друзями: