Виставка Iran Expo 2016: 60 іранських підприємств презентували свою продукцію у Києві

26-29 жовтня у Києві пройшла міжнародна виставка Iran Expo 2016, яка заново відкрила Ісламську Республіку Іран для українського бізнесу.
Після 11-річної паузи Україна та Іран поновлюють економічне співробітництво та торгівлю. Про це говорили представники обох країн на виставці Iran Expo 2016, яку організували Торгово-промислова палата України, іранське посольство в Україні та іранська компанія Fartak Co. Загалом на виставці було представлено продукцію більше ніж 60-ти підприємств Ірану. Зокрема, це будівельні матеріали, нафтогазова та хімічна промисловість, побутова техніка, текстиль, килими, фармацевтична індустрія, сувеніри та багато іншого. За словами організаторів, мета проведення заходу – збільшення товарообігу між Україною та Іраном, а також встановлення тісних бізнес-зв’язків між підприємцями обох країн.
«Ця виставка є продовженням дворічної роботи урядів та торгово-промислових палат України та Ірану з активізації торгово-економічних відносин між обома країнами. Для українських підприємців цей захід є надзвичайно важливим та корисним, адже вони змогли ознайомитися з досягненнями цієї країни, отримали можливість зустрітися з потенційними партнерами та підписати вигідні контракти», — наголосив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.
За його словами, це одна із наймасштабніших виставок за останні роки, де так широко представлений потенціал іноземної країни. Пан Чижиков підкреслив, що останні два роки економічні відносини між Україною та Іраном розвиваються дуже активно. Він відмітив, що наразі багато робиться для того, щоб полегшити процес налагодження співробітництва між підприємцями України та Ірану. Зокрема, торгово-промисловими палатами обох країн постійно проводяться тематичні форуми для представників бізнесу, окрім цього, створено Ділову раду, яка займається питанням просування української продукції на ринок Ірану та навпаки іранської – до України. Незабаром також буде створено Українсько-Іранську торгово-промислову палату, яка буде лобіювати інтереси бізнесу обох країн.
«На цій виставці присутні підприємці з усіх регіонів України. Вони приїхали, щоб зробити крок назустріч іранському бізнесу», — додав він.
Слід відмітити, що виставка викликала великий інтерес не лише в іранського та українського бізнесу, а й в представників влади обох країн. Так, захід відвідали: глава Міністерства промисловості, рудників і торгівлі провінції Альборз (Іран) Ірадж Мовафаг, посол Ірану в Україні Й. В. пан Мохаммад Бехешті-Монфаред, народний депутат України Леонід Козаченко, віце-президент України Віктор Ющенко та інші поважні гості.
Зокрема, Віктор Ющенко відмітив, що за останні 10 місяців Іран відвідало більше 90 іноземних делегацій, що свідчить про великий інтерес провідних країн світу до цієї країни.
«Це одна з динамічних економік, яка розвивається, шукає собі партнерів, якій потрібна Україна та Європейський Союз. Іран може бути цікавим для України з боку нафтового та газового ринку. Україна може запропонувати Ірану транзитні потужності та геологорозвідувальні послуги. Одним словом, потенціал співробітництва України та Ірану дуже великий і ми маємо все для того, щоб його реалізувати», — сказав Віктор Ющенко.
На думку українських учасників виставки, наразі Україна та Іран найбільше працюють у галузі сільського господарства, оскільки ця галузь – слабка сторона іранської економіки. А Україна в цій сфері має великий досвід та можливості, які може запропонувати Ірану. Проте експерти одностайні: час починати постачати до Ірану не лише готову продукцію, а й пропонувати українські наукові розробки та створювати спільні підприємства у різних сферах.
Своєю чергою, голова оргкомітету виставки Меді Саєдозакерін наголосив, що перспектива зняття економічних санкцій з Ірану помітно актуалізувала розвиток українсько-іранського співробітництва. Поглиблення цієї співпраці він вбачає в реалізації спільних проектів із будівництва сільськогосподарської техніки та тракторів, забезпечення кредитів та інвестицій, спільному видобутку корисних копалин, виробництві устаткування для залізниць, морських портів, а також інформаційних технологій. Іран також може експортувати в Україну нано-технології, джерела енергії, фрукти та сухофрукти, а також лікарські препарати.
Народний депутат України Леонід Козаченко під час свого виступу наголосив, що до накладення санкцій товарообіг України та Ірану складав 1 млрд. дол.
«Тому наше головне завдання сьогодні – не лише поновити товарообіг між нашими країнами, а ще й примножити його. 15 років тому ми постачали до Ірану устаткування для виробництва кольорових металів, працювали разом із іранськими партнерами у сфері видобутку нафти та газу, допомагали розвідувати родовища нафти. Практично в усіх областях економіки були присутні глибокі зв’язки між нашими країнами. Я думаю, що всі зустрічі, які пройшли під час цієї виставки, є підтвердженням того, що на рівні урядів та на рівні спілкування між українським та іранським бізнесом ми знаходимо розуміння та бачимо у цьому велику перспективу», — сказав він.
Зауважимо, що другий день виставки якраз був присвячений зустрічам українських та іранських підприємців у форматі B2B. Вони обговорили питання створення спільних підприємств та проектів в області промислової кооперації, а також в інвестиційній сфері.
Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран зауважив, що співпраця з Іраном дозволяє вітчизняним експортерам відкрити нові ринки для збуту своєї продукції. Водночас не слід забувати, що ринок Ірану не дуже простий, тому підхід до укладання контрактів з іранськими компаніями дещо відрізняється від європейського.
Додамо, що Ісламська Республіка Іран посідає 18-те місце серед країн світу за обсягами українського експорту. Населення цієї країни близько 80 мільйонів, а ВВП – 1,3 трильйона доларів. Окрім цього, в країні знаходиться 10% світових запасів нафти та 16% газу. Тож, для тих українських компаній, які вийдуть на цей ринок, відкриваються нові горизонти для розвитку та просування свої продукції.

Автор: Checkpoint
Залишити відповідь