Інформаційна атака на «Черкасиобленерго»: керівництво та трудовий колектив звернулися до президента

#пресконференція

У студії «Інтерфакс Україна» відбулася пресконференція щодо брудних інформаційних атак на ПАТ «Черкасиобленерго». Представники компанії впевнені, фейкові матеріали в ЗМІ – справа рук колишнього керівництва, яке залишило підприємство з багатомільйонними боргами, а тепер прагне повернутися та довести справу до кінця – віддати державну власність в руки одного з енергетичних олігархів

За словами директора з правових, майнових та корпоративних відносин «Черкасиобленерго» Катерини Беспалової, недостовірна інформація про компанію та її нинішнє керівництво, зокрема, пов’язана з укладанням мирових угод між «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот». Ці угоди – єдиний шанс підприємства, яке було доведене до занепаду, не лише налагодити повноцінну діяльність, а й повністю погасити борги:

За період утвердження мирових угод на транзитні рахунки обленерго надійшло 18,8 млн грн, цього місяця ми також очікуємо платіж, загальна сума становитиме 30 млн грн, що свідчить про ефективність укладених мирових угод, – наголосила Катерина Беспалова

На думку представників компанії, те, що підприємство почало впевнено підніматися з колін, не входило в плани колишнього керівництва та деяких енергетичних олігархів, які мають на «Черкасиобленерго» свої плани. Саме тому в ЗМІ з’являються статті про нібито незаконність підписаних угод.

Ці мирові угоди погоджені обласною радою. Вони підтримані народними депутатами. Вони підтримані міською радою. Вони підтримані губернатором. І це все йшло відкрито і прозоро, – наголосив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук

У тому, що підприємство штучно хочуть довести до банкрутства, впевнений і трудовий колектив «Черкасиобленерго»:

Разом з нинішнім керівництвом нам вдалося відновити те, що навмисно знищувалось роками. Так, на сьогодні заробітна плата виплачується згідно чинного законодавства, 2 рази на місяць, своєчасно. Ми 3 роки були без спецодягу. Нині у нас 100% забезпечення спецодягом. У нас специфічне виробництво. У нас 100% забезпечення засобами захисту. У нас відновились соціальні програми. Ми спільними зусиллями відновили підприємство і ми його не здамо, –  заявив голова профкому Олександр Чорний

Під час пресконференції нинішнє керівництво та працівники компанії звернулися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та президента України Володимира Зеленського. Вони закликали владу відреагувати на ситуацію і не дати олігархам знищити стратегічно важливе підприємство в регіоні.

Колектив «Черкасиобленерго» також додав, що буде до останнього захищати свою честь, гідність та підприємство, яке для більшості працівників вже стало рідним домом.

Нагадаємо, в період з 2015-2016 рр. ПАТ «Азот» заборгував «Черкасиобленерго» за спожиту електроенергію чималу суму – 1 млрд 700 млн гривень. Як наслідок, найбільший постачальник електроенергії опинився в критичній ситуації: в підприємства виник борг за куповану електроенергію в ДП «Енергоринок», 4 тисячі працівників залишилися без заробітних плат, почалися страйки та масові звільнення.

У цей самий час стало відомо, що, найвірогідніше, цей величезний борг – результат брудних схем очільниці обленерго Світлани Кузьмінської. Все вказувало на те, що вона вивела ці кошти з підприємства, а трохи пізніше прихопила ще 61 млн грн. Так чи інакше, а з 2016 року підприємство фактично залишилось без керівника та грошей.

Незважаючи на переслідування правоохоронними органами, Кузьмінська не полишала спроб повернути собі контроль над підприємством, тому всіляко блокувала зміну керівництва компанії. Тітушки, рейдери, інформаційні атаки – задля досягнення своєї мети Кузьмінська не гребувала жодними методами.

Та попри усі перешкоди та блокування роботи, у лютому 2017-го року акціонерам «Черкасиобленерго» нарешті вдалося обрати нового керівника – Олега Самчука. Він переконав колектив припинити страйки та за короткий час зумів перезавантажити роботу підприємства.

Поділіться корисною інформацією з друзями: