Неправомірна вигода як сенс існування

Спільними зусиллями прокуратури Києва та слідчими лінійного управління МВС днями на одержанні 3000 гривень неправомірної винагороди затримано спеціаліста відділу контролю за благоустроєм Шевченківської райдержадміністрації

Таку суму держслужбовець вимагав та отримав від власника МАФу за обіцянку не вживати заходів щодо демонтажу тимчасової споруди. Але це ще не все: за експлуатацію МАФу цей клерк районного масштабу мав намір щомісячно одержувати від підприємця 3000 грн — такі собі преміальні за ударну працю.

Наразі посадовцю РДА повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (неправомірна вигода). Процесуальне керівництво здійснює прокуратура міста Києва, триває досудове розслідування.

Ця новина не залишила байдужими жителів району.

Нарешті з цього корупційного кубла висмикнули бодай одного мздоїмця, — зловтішалася у телефонній розмові з журналістом Checkpoint Галина Василівна Добринєва з вулиці Чапаєва.

— Наше подвір’я в старовинному центрі Києва нагадує колодязь — це невеличка ділянка, оточена п’ятьма житловими будинками

Два роки тому тут, під самісінькими вікнами квартир, нагло з’явився відкритий майданчик ресторану «У Голєма» — фактично той самий МАФ. Обурені таким «оригінальним» використанням прибудинкової території, за утримання якої з них стягуються чималі кошти, мешканці поскаржились до КМДА.

Скаргу, в найкращих традиціях вітчизняної бюрократії, спустили у згаданій у кримінальних новинах відділ контролю за благоустроєм Шевченківської райдержадміністрації. Проте наливайка продовжувала обслуговувати клієнтів. Через деякий час, завдяки наполегливості активістів, вдалося ознайомитися з актом перевірки, яким контролери з районного благоустрою підтверджували: так, дійсно, власник ресторану — ТОВ «У хромого Пола» — територію захопив самовільно, комерсантам надано припис на демонтаж споруди.

Висновок начебто адекватний. Однак жодних заходів з боку контролюючої організації щодо повернення подвір’я до первісного стану не було вжито. Тепер зрозуміло — чому. Тому що скарги киян на порушення правил благоустрою — це лише наживка на гачок чиновників-хабарників, яку вони використовують винятково для отримання цієї самої «неправомірної вигоди».

Аналітичний висновок киянки прозвучав в унісон з діями правоохоронних органів. Столична прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності керівників Департаменту міського благоустрою, через недбальство яких не було вчасно демонтовано понад 4 тисячі самовільно розміщених МАФів.

Майже половина київських тимчасових споруд загальною кількістю 8,9 тисяч функціонують без жодних дозвільних документів. Лише на невеличкій ділянці за адресою проспект Перемоги, 100, виявлено понад сорок незаконних кіосків. З огляду на це, працівники Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу КМДА та співробітники КП «Київблагоустрій» внесли приписи усунути порушення.

Втім, як з’ясувалося в ході прокурорської перевірки, демонтаж тимчасових споруд так і не було здійснено.
Зважаючи на неналежну організацію роботи Департаменту, прокуратура міста Києва внесла подання голові КМДА з вимогою вжити заходів щодо усунення виявлених порушень законодавства України, а також причин та умов, що їм сприяли.

Що ж, трохи згодом спробуємо оцінити роботу міської прокуратури — її принциповість та послідовність в очищенні вулиць столиці від корости самовільних кіосків та відкритих майданчиків. Адже Шевченківське районне управління благоустрою також починало з «відновлення законності», проте чомусь залишало усе на своїх місцях.

Любов Васільєва

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *