Рейдерське захоплення представництва ТПП в Миколаївській області за участі заступника губернатора

В останні півроку з боку різних політичних та бізнесових сил відбувається великий тиск та відверте переслідування Торгово-промислової палати України. Бажаючі дискредитувати та безпідставно звинуватити нинішнє керівництво ТПП в неіснуючих злочинах, вдаються до різних незаконних методів, аби зупинити роботу палати та насильницьким шляхом усунути її керівництво від займаних посад. Але цього разу їхні дії вийшли за всі можливі рамки, адже ними було здійснене рейдерське захоплення представництва ТПП в Миколаївській області. До того ж безпосередню участь в ньому брали заступник голови адміністрації Микола Романчук та колишній керівник РТПП Сергій Власенко.

Для початку відновимо хронологію подій того дня.  1 вересня близько  16 години дня до приміщення представництва ТПП в Миколаївській області підійшли заступник голови Адміністрації Романчук та колишній керівник РТППУ в Миколаївській області  Власенко. Вони змушували охорону приміщення відкрити двері та впустити їх всередину. В бік охоронців неодноразово лунали погрози, що в іншому випадку їх посадять у в’язницю. Крім того, Романчук особисто погрожував їм звільненням, про що говорять самі охоронці.

Що відбувалося далі зрозуміти не складно. Вони незаконно захопили будівлю та взламано кабінет діючого президента Палати. Чи мали ці особи якісь законні підстави для цього? Звичайно що ні. Ініціатором цих неправомірних дій був саме колишній президент палати Власенко. А от що там взагалі робив заступник губернатора, викликає неабиякий інтерес. Складається враження, що він з невідомих причин, чи то по дружбі, чи то через вигоду, допоміг Власенку насильницьким шляхом захопити приміщення, будучи при цьому впевненим, що залишиться непокараним.

Дивними та безглуздими виявились пояснення Власенка щодо своїх дій. Нагадаємо, його повноваження закінчились достроково ще в 2012 році. Так от, він стверджував, що в нього є рішення суду, в якому суд нібито визнав рішення загальних зборів членів Миколаївської палати про призначення на пост президента Ігоря Катвалюка недійсним. Але при цьому рішення цього ніхто не бачив, бо показати його він не захотів. Цікаво й те, що навіть якщо воно і є, то термін повноважень Власенка все одно б закінчився у минулому році. Тож це виправдання скоріше невдала спроба приховати свої справжні наміри та вигородити себе?

Поведінка та позиція Романчука також викликає обурення та водночас жаль. Після всього скоєного, чи то усвідомлюючи, що за ці дії йому доведеться нести покарання перед законом, чи то просто через елементарне боягузтво, наступного дня Романчук опублікував статтю, в якій він вперто стверджував, що нічого подібного не було, він нікому не погрожував і вів себе пристойно.

Таку поведінку можна розцінювати лише як прояв боягузтва. Адже, будучи представником влади, тим більше представником законної влади, Романчук чудово розуміє, що вчинив злочин. Тож, так би мовити щоб «замести сліди» він і опублікував цю статтю. Та чи вдасться їх «замести»? Навряд чи. Адже багато людей стали свідками рейдерського захвату приміщення представництва ТПП Романчуком та Власенком. Тож будемо сподіватись, що питання доведення їх провини лише питання часу.

Нагадаємо, згідно ст. 4 Закону України «Про торгово-промислові палати України» представники влади не мають жодного права втручатися у діяльність торгово-промислових палат – недержавних громадських організацій, іншими словами, правда на стороні діючого керівництва представництва ТПП в Миколаївській області. А Власенку та Романчуку лише хочеться висловити свій жаль, адже їхня поведінка не тільки кидає тінь на представників влади та високопосадовців, а і характеризує їх як боягузів та непрофесіоналів.

Звичайно, за даним фактом ТПП вже готує відповідне звернення до Адміністрації Президента, а ми, в свою чергу, будемо сподіватися, що незаконні дії Власенка та Романчука не залишаться без уваги правоохоронних органів. Ця ситуація лише вкотре підтвердила той факт, що влада в Україні нова, а методи їхньої діяльності залишилися старими. І задля задоволення своїх власних інтересів деякі можновладці як і раніше готові переступити через будь-які моральні і людські принципи, та через будь-який закон. То можливо вже час це зупинити?

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *