“Об’єктивна” журналістика телеканалу “Інтер”?

Деякі засоби масової інформації звикли діяти тільки в інтересах зацікавлених осіб та маніпулювати свідомістю громадян. Хоча, покликання журналістики та ЗМІ – об’єктивно висвітлювати ситуації в державі для громадян, інформувати оточуючих про важливі події, бо саме за допомогою ЗМІ формулюється суспільна думка. Однак, на сьогодні – це утопія.

Нещодавно ми писали про те, як в квартиру  Валентини Писаренко та її дочки Вікторії Машовець з маленькими дітьми ввірвалися невідомі агресивні особи, котрі назвалися власниками квартири. В підтвердження, вони показали договір купівлі-продажу житла, укладений з АТ “ЕРДЕ БАНК”. Проте, на цю квартиру накладений судовий арешт, а це означає, що банк не має ніякого права розпоряджатися арештованим майном. Однак, “ЕРДЕ БАНК” впевнено уклав два іпотечні договори щодо цієї квартири, завідомо знаючи, що такі дії  незаконні. Внаслідок чого, мешканці квартири знаходяться  в постійному стресі, адже в їх квартирі перебували чужі особи, які змінили замок і всіма способами намагаються  виставити мешканців за двері. Зрозуміло, що така ситуація негативно вплинула і на малих дітей, які весь цей час не виходять з дому, бо можуть не потрапити до свого житла. Не дивно, що цей випадок набув великого резонансу не тільки в суспільстві, а й  серед ЗМІ.

Журналісти всім відомого телеканалу “Інтер” вирішили висвітлити цю ситуацію у своїй програмі “Стосується кожного”. Тому запросили  Валентину Писаренко, Вікторію Машовець та їх юриста Олену Садовець до студії. Звичайно,  потерпілі сприйняли це запрошення як ще одну ниточку для свого спасіння. Можливо, коли якомога більше громадян почують з перших вуст  про махінації “ЕРДЕ БАНКу”, то ситуація набуде розголосу в суспільстві і злочинці будуть покарані? Проте, цього не сталося. Хоча, спочатку не виникало ніяких підозр.

Журналісти “Інтеру” люб’язно спілкувалися з Валентиною та Вікторією, декілька разів телефонували юристу, щоб вона обов’язково була присутньою на програмі, а в день зйомок навіть прислали за Оленою  таксі, щоб вона ні в якому разі не запізнилася на запис. Проте, коли всі вже були готові , за 5 хвилин до початку зйомок до юриста підійшла редактор ефіру і сказала, що Олена не буде брати участі  програмі, і так само “люб’язно” викликала таксі, щоб Олена покинула студію. Сказати, що юрист була шокована таким “журналістським розслідуванням” – нічого не сказати.

На жаль, коли Олена зателефонувала Вікторії Машовець, щоб попередити  про свою відсутність в ефірі, вона вже перебувала в студії і не чула дзвінка. Хоча Валентина і Вікторія напередодні наполягали, щоб юрист був присутній  для правильного та об’єктивного висвітлення інформації.

Обурив той факт, що юрист зі сторони “ЕРДЕ БАНКу”, що знаходився в студії, активно захищав інтереси установи. Більше того, він почав звинувачувати сім’ю Писаренків в шахрайстві, та залякувати, говорячи про те, що вони винні по декількох статтях Кримінального  кодексу. Також захисник банку оголосив, що Вікторію Машовець взагалі треба позбавити батьківських прав, бо діти не ходять до школи, а мати лише прикриває ними свої дії. Одним словом, він буквально почав психологічно тиснути на Вікторію, порушуючи всі морально-етичні норми та  принижуючи людську гідність. Крім того, захисник запевняв, що банк абсолютно правий в цій ситуації по відношенню до мешканців квартири, фактично, ставлячи інтереси банку вище закону.

Впродовж всього ефіру Валентині з Вікторією майже не давали слова, а просто висували обвинувачення у шахрайстві. Внаслідок такої “допомоги” від журналістів телеканалу “Інтер” у Вікторії та Валентини наразі повністю розбитий емоційний стан та розчарування у людях взагалі. Адже програма перетворилася на жорстоке судилище, де журналісти не дали змоги всім присутнім почути думку двох сторін.

Про яку журналістську об’єктивність зі сторони “Інтеру” можна говорити? Чи відомий телеканал явно лобіює інтереси депутатів – власників “ЕРДЕ БАНКу”, які звикли вирішувати питання “по-донецьки”? А “Інтер” прирівнює поняття журналістики до виконання політичних замовлень? Думаємо, відповідь очевидна. До кого звертатися звичайним громадянам за справедливістю у таких ситуаціях – не зрозуміло. Іноді здається, що банківські установи, судові та правоохоронні органи роблять все, щоб нажитися на чужій проблемі. Як бачимо, тепер до них приєдналися і деякі ЗМІ.

Поділіться корисною інформацією з друзями: