Справа Захарченка: суд не повірив сумнівним доказам прокурора

У 2013 році голову обласної державної архітектурно-будівельної інспекції Андрія Захарченка було заарештовано нібито за отримання хабара. Прямі докази підтверджують, що насправді гроші посадовцю під час арешту підкинули співробітники СБУ. Беззаперечним доказом невинуватості обвинуваченого є роздобутий захистом аудіозапис слідчих дій, під час яких правоохоронці намагались передати Захарченку гроші.

Здавалося б, очевидні докази незаконних дій правоохоронців зіграють свою роль і Захарченка буде виправдано, але ні. Не дивлячись на відвертий злочин працівників СБУ, прокуратура Черкаської області категорично відмовляється притягати їх до відповідальності і продовжує наполягати на винуватості Захарченка, незважаючи на відсутність будь-яких доказів проти нього. Всі факти вказують на те, що прокуратура тільки робить вигляд ніби розслідує факт фальсифікації матеріалів справи правоохоронцями, оскільки сім разів справа закривалась через відсутність складу злочину у діях працівників СБУ. Проте суд щоразу скасовував закриття справи і зобов’язав прокуратуру Черкаської області нарешті провести об’єктивне розслідування.

Загалом, суд по справі Захарченка триває вже понад 2 роки. І весь цей час прокуратура вимагає від суду прийняти до уваги незаконно добутий запис телефонної розмови, який нібито підтверджує факт отримання Захарченком хабара. Розуміючи, що насправді цей аудіозапис не є доказом і не може використовуватись у суді, оскільки слідством навіть не було встановлено, кому належать голоси на цьому аудіозаписі, захист щоразу наполягав на експертизі цього аудіозапису, але суд його на експертизу не направляв.

Таким чином, два роки поспіль Андрій Захарченко сподівається на встановлення правосуддя та справедливість, а тим часом правоохоронці, які сфальсифікували проти нього справу, навіть не притягнуті до відповідальності, ба більше – і досі працюють у СБУ. Так, кругова порука черкаських правоохоронців і прокурорів фактично зробила невинну людину злочинцем та позбавила спокійного життя.

І ось свіжі новини цієї історії…

9-10 листопада цього року Придніпровський районний суд Черкаської області знову розглядав справу Захарченка. Під час засідання захист наполягав на виключенні зі справи незаконно добутих прокуратурою доказів. На жаль, суд не погодився виключити сумнівний аудіозапис зі справи, але у той же час відмовився прийняти його до уваги та нарешті направив на експертизу. Тепер останнє слово за експертом, який повинен встановити, кому належать голоси на цьому аудіозаписі.

Отже, що ми отримали в залишку? Рішення суду відправити докази прокуратури на експертизу можна вважати тактичною перемогою захисту, оскільки це свідчить про те, що суд не збирається «вірити на слово» слідчим та прокурору. З іншого боку, суддя обмовився, що останній раз експертиза аудіозапису тривала два роки. Це може означати, що справа знову направиться до суду не раніше ніж через 2 роки, тобто протягом чотирьох з половиною років судом не буде винесено рішення.

Звичайно, те, що невинна людина протягом чотирьох років буде знаходитись в суді, навряд чи можна назвати перемогою. Але ми дозволимо собі висловити обережний оптимізм. Будемо сподіватись, що за цей час прокуратура Черкаської області передасть справу проти черкаських правоохоронців до Генпрокуратури України. Остання, в свою чергу, проведе об’єктивне розслідування і притягне до відповідальності працівників СБУ, які причетні до фальсифікації справи Захарченка. І таким чином, фактично до того моменту, коли експерт дослідить передані йому докази, справа проти черкаських правоохоронців буде повністю розслідувана, винні особи уже будуть відбувати покарання, і тоді справа проти Захарченка просто розвалиться.

В будь-якому випадку, ми будемо слідкувати за перебігом подій.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *