Хибна дипломатія сімейки Подолєвих

Варто почати з того, що 19 травня 2015 року відбувся черговий з’їзд членів Торгово-промислової палати України. На ньому більшістю голосів було обрано новий склад органів управління, до якого не потрапили деякі керівники з попереднього складу. Одним з таких невдах стала Олена Подолєва, яка займала посаду віце-президента ТППУ. Як і передбачено в таких випадках, організація виплатила звільненим керівникам одноразову допомогу у розмірі 86 тис. грн., заробітну плату та звільнила від займаних посад. Але, коли 20 травня Подолєву попросили ознайомитись з наказом про її звільнення, вона чомусь відмовилась це зробити і не підписала його.

З того дня пройшло вже більше чотирьох місяців. Весь цей час Подолєва стверджує, що її звільнили незаконно і вимагає поновлення на посаді віце-президента ТППУ. Свою позицію вона пояснює тим, що 4 місяці перебувала на лікарняному, а отже за таких обставин звільняти її не мали права. Дати оцінку твердженням пані Подолєвої дуже важко. З огляду на те, що відеокамерами, які знаходяться в установі, було зафіксовано як протягом цих чотирьох місяців вона неодноразово приходила в ТППУ і виглядала цілком здоровою. Чи говорить це про імітацію хвороби задля власних цілей – важко сказати. Але враховуючи інформацію про записи з камер відеоспостереження, слова пані Подолєвої про її тривалий лікарняний здаються щонайменше дивними. Такий хід залишитися на посаді знають всі управлінці, що не знайшли спільної мови з керівництвом. Вийшов на лікарняний, начебто похворів кілька місяців і весь цей час намагаєшся усунути незговірливого керівника. Якщо інтриги досягли мети, чиновник виходить на роботу, а там вже нема тих, хто бажав його звільнення. В нашій історії замість Олени, інтригував її чоловік – дипломат і арбітр МКАСу – Ігор Подолєв. Він звинувачував керівництво у всіх гріхах, кримінальних злочинах і таке інше, але його дипломатія не пройшла, справи посипалися, більшість справ закрито за відсутністю складу злочину.

Але уявний лікарняний, не єдина «розтяжка для керівництва» залишена сімейкою Подолєвих. Після звільнення колишній віце-президент відмовилася забирати свої особисті речі з кабінету. Члени ТППУ неодноразово просили Подолєву приїхати і забрати їх, але вона ці прохання чомусь проігнорувала. Тому, як і передбачено в таких випадках, членами палати було зібрано спеціальну комісію, яка склала відповідний акт, зібрала та віднесла ці речі на склад, де пані Подолєва може їх в будь-який час забрати.

Але дізнавшись, що працівники ТППУ зайшли в її колишній кабінет, Подолєва заявила, що є Почесним консулом Республіки Східний Уругвай, а в її кабінеті нібито знаходилось консульство цієї країни. Ось ця мить, чека з гранати висмикнута, запал зірвався і полетіли осколки! Подолєва звинуватила членів ТППУ в тому, що вони ввірвались в консульське приміщення та написала заяву до міліції про те, що з її кабінету зникли консульські документи, які є власністю іноземної держави та мають міжнародне значення. До речі, в ТППУ про існування такого консульства в кабінеті колишнього віце-президента навіть не здогадувались. Подолєва одразу видужала, почала відбивати пороги міліції вимагати арешту винних, погрожуючи міжнародним скандалом. Міліціонерам вистачило здорового глузду відкрити кримінальне провадження і розпочати розслідування, в результаті якого встановлено, що в ТППУ ніколи не було консульства, а лише почесний консул, а документи Подолєва мала змогу забрати, але не робила цього навмисно, щоб утримувати кабінет, погрожуючи міжнародним скандалом. І дійсно, документи консульства опинилися на складі ТППУ, але міжнародного скандалу не вийшло, оскільки імунітет поширюється лише на консульські установи, якої в ТППУ не було. Тепер почесний консул має пояснити свою поведінку представникам посольства Уругваю, сподіваємося там розберуться.

І ось – свіжі новини цієї історії.

Сьогодні, 5 жовтня, Олена Подолєва прийшла до ТППУ і знову почала стверджувати, що її усунули з посади незаконно. Більше того, вона запевняла, що наказу про своє звільнення ніколи не бачила. Хоча, нагадаємо, 20 травня мала можливість з ним ознайомитись і підписати, але категорично відмовилась це робити.

Користуючись її появою, працівники палати запропонували Подолєвій забрати свої особисті та консульські речі. Але вона повністю проігнорувала звернення в свій бік та залишила приміщення ТППУ, так і не виявивши жодного бажання забрати свої речі.

Чесно кажучи, така поведінка Олени Подолєвої наштовхує на певні висновки. Тепер вже не залишається сумнівів, що звільнений віце-президент спеціально залишила свої особисті речі та документи консульства, сподіваючись, що це допоможе їй повернутися на роботу. Хоча, звичайно, не виключені і інші причини таких дій.

В будь-якому випадку, журналісти «ЦКП Інформ» з цього приводу будуть проводити власне розслідування. Про розвиток ситуації читайте в наших наступних матеріалах.

Автор: Checkpoint

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *